trendy w meblach kuchennych

Kuchnia i meble kuchenne 2021 - jakie trendy czekają nas w nowym roku?

Każdy, kto kupuje nowy dom czy mieszkanie staje przed dylematem, jak urządzić kuchnię? Czy stawiamy na przytulne, klasyczne wnętrza, czy na minimalizm. A może coś po środku? W tym artykule postaramy się podpowiedzieć, jakie trendy w meblach kuchennych na wymiar czekają nas w 2021 roku. Oczywiście, warto dopasować kuchnię do swoich wymagań i gustów, ale znajomość aktualnych trendów nigdy nie zawadzi, a może jedynie zdecydujemy się na dodatki utrzymane w modnej stylistyce i kolorystyce?

Kolory w nowoczesnej kuchni

W 2021 modnych będzie wiele kolorów zarówno tych bardziej stonowanych jak i mocniejszych, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. W kuchni coraz częściej będą pojawiać się zdecydowane barwy, które doskonale jest zestawiać z kolorystycznie stonowanymi dodatkami.Na ściany zawitają zarówno ciepłe kolory ziemi jak beże,zielenie odcienie błękitu i szarości, biel ale również różne odcienie koloru żółtego.

Meble kuchenne w 2021 roku

Znamy kolorystykę kuchni na 2021 rok, ale jak powinny wyglądać nowoczesne meble? Tutaj projektanci stawiają na minimalizm. Idealnie sprawdzą się proste fronty mebli, pozbawione ozdób. Najlepiej wybierać meble albo bez uchwytów lub z bardzo subtelnymi uchwytami szafek. Raczej nie stawiajmy teraz na mocne, wyraziste i rzucające się w oczy. To czas zdecydowanie mebli matowych, te z lakierowanymi na połysk frontami są obecnie już passe. Również w nowoczesnej kuchni króluje sprzęt AGD do zabudowy. Ciężko tutaj wypatrzeć wolnostojącą lodówkę czy zmywarkę. Takie spokojne, zrównoważone meble dadzą efekt spójności, ładu i elegancji.

Modne do niedawna otwarte półki, trochę mało praktyczne, zastępuje się coraz częściej pełnymi i prostymi szafkami, koniecznie jednolitymi.

Ważny element mebli kuchennych jak stół, powinien być najlepiej drewniany, jasny, prosty, bez zbędnych ozdobników i na tyle duży, aby bez problemu pomieścili się przy nim wszyscy domownicy. Do takiego stołu dobieramy drewniane krzesła, często z ażurowym oparciem, nadającym meblom lekkości.

Kolorystyka mebli kuchennych ma być zdecydowanie jasna - czyli ponownie białe szafki kuchenne - tutaj doskonale sprawdzają się szafki z lakierowanymi frontami, ewentualnie szafki z frontami drewnianymi lub połączenie drewna/drewnopodobnego materiału z bielą.

Blaty kuchenne w nowoczesnej kuchni

W kuchni rządzić będą blaty naturalne wykonane z drewna lub drewnopodobne oraz te wykonane z kamienia.

Oświetlenie w modnej kuchni

O ile meble w kuchni 2021 roku, powinny być stonowane, to dużą wagę przywiązuje się do oświetlenia, które ma stanowić mocny akcent modnej kuchni i przyciągać spojrzenie.Modne są duże lampy np w stylu boho z plecionym abażurem, ażurowe metalowe abażury często w abstrakcyjnych kształtach, szklane kule czy solidne lampy z metalowym, jednolitym kloszem.

Naturalne materiały

Bardzo ważną rolę w kuchni 2021 pełnią materiały pochodzenia naturalnego.Prym wiedzie tutaj drewno. Drewno znajdziemy zarówno na frontach mebli, ale również jako blat, klasyczny w kształcie stół czy też element wykończenia różnego rodzaju dodatków. Kolejnym często wykorzystywanym materiałem jest bambus. Z niego wykonywane są różnego rodzaju organizery ale również akcesoria czy lampy.

Zielona kuchnia

I nie chodzi nam tutaj o kolor mebli czy ścian. W nowoczesnej kuchni jest bardzo dużo roślin, wprowadzających do wnętrza niepowtarzalny klimat. Nie tylko na parapecie. One są wszędzie. Modne, zwisające kwietniki robią furrorę. Dostępne są w dużym wyborze wielkości jak i materiałów z jakich są wykonane.

Kuchnia otwarta

Coraz częściej decydujemy się na otwarte na salon kuchnie. Coraz rzadziej decydujemy się na robocze blaty, decydując się na wyspy, zapraszające innych do wspólnego gotowania czy wspólnego spędzania w kuchni czasu.


Na blogu