Zalety lakierowanych mebli kuchennych

meble kuchenne na wymiar Meble kuchenne lakierowane

Zwykle nasi klienci mówiąc o meblach kuchennych lakierowanych, mają na myśli meble kuchenne z frontami lakierowanymi na wysoki połysk. Tymczasem całkiem spora część szafek kuchennych ale również mebli łazienkowych jest lakierowana na półmat czy też mat. W tym wpisie, postaramy się skupić właśnie na szafkach kuchennych lakierowanych na wysoki połysk, czyli potocznie mówiąc szafkach kuchennych błyszczących.

Zalety mebli kuchennych lakierowanych na wysoki połysk

Ponadczasowość

Lakierowane fronty szafek kuchennych zawitały do naszych wnętrz dobrych naście lat temu. Do dziś, to najpopularniejszy rodzaj frontów montowanych przez nas u klientów. Moda na różne style przemija, a błyszczące szafki kuchenne w polskich kuchniach mają się cały czas dobrze i pewnie szybko to nie minie ;)

Uniwersalność

Sprawdzą się zarówno w mieszkaniach o nowoczesnej stylistyce, jak i tych urządzonych nieco bardziej klasycznie jak i w minimalistycznych wnętrzach. Ponad to, świetnie pasują zarówno do dużej kuchni czy też niewielkiej kuchni. Dzięki gładkiej i odbijającej światło powierzchni, dobre są również do ciemnych wnętrz, gdyż je optycznie rozjaśniają. Z kolei małe metrażowo kuchnie są optycznie powiększane.

Szafki kuchenne lakierowane idealnie wpasowują się w trend kuchni monochromatycznych, gdzie charakteru kuchni nadają mocniejsze kolorystycznie dodatki. W takich wypadkach, łatwo odmienić wygląd kuchni, zmieniając dodatki.

Bogata gama kolorystyczna

Fronty szafek lakierowanych występują w dużej gamie kolorystycznej, dzięki czemu łatwo wybrać kolor czy też nawet odcień nas interesujący i dopasować do niego odpowiednie dodatki.

Luksus

Lakierowane meble kuchenne ale również meble do salonu, nadają wnętrzu charakteru luksusowego i nowoczesnego. Można podkreślić ich stylowy wygląd poprzez odpowiednie oświetlenie.

Konserwacja

Do czyszczenia frontów szafek mebli kuchennych lakierowanych, nie potrzeba specjalistycznych produktów. Świetnie sprawdza się miękka ściereczka oraz woda z mydłem. W większości przypadków te środki pozwolą na usunięcie wszelkich plam.Nie możemy nie wspomnieć tutaj o konieczności szybkiego usuwania wszelkiego rodzaju plam z różnych środków chemicznych, cieczy czy alkoholu. Pozostawienie na lakierowanej powierzchni może powodować rozpuszczanie lub odbarwianie lakieru.

Nowoczesne rozwiązania w kuchni

Zastosowanie kuchennych szafek lakierowanych pozwala na użycie ciekawych rozwiązań np. w postaci szkła lacobel, pomiędzy szafkami górnymi i dolnymi, które nie tylko jest bardzo higieniczne i proste w utrzymaniu czystości ale również może dawać ciekawe efekty poprzez zastosowanie efektownej grafiki.

Jeśli się wahacie, szukacie jakiś rozwiązań, zachęcamy do odwiedzenia naszej Galerii Mebli Kuchennych