Białe meble kuchenne wyszły z mody?

producent mebli na wymiar

Białe meble do kuchni

Przez lata w naszych realizacjach mebli kuchennych na wymiar, królował kolor biały. Niezależnie od tego, czy projekt kuchni był realizowany przez biuro projektowe, czy też klient sam wybierał zabudowę kuchni. Również styl w jakim zabudowa kuchenna jak i cała kuchnia była utrzymana nie miał wpływu na wybór koloru. Biel jest na tyle uniwersalna, że montowaliśmy białe meble kuchenne zarówno we wnętrzach nowoczesnych jak i kuchniach utrzymanych w stylu prowansalskim czy skandynawskim.

Obecnie w katalogach wzornictwa królują zdecydowane kolory lub zestawienie mocnych kolorów z bardziej zgaszonymi. Tak modne kuchnie widzą projektanci. Jednak to nie oni do końca decydują o wyborze rodzaju jak i koloru mebli do naszych kuchni, tylko klient. Mimo takich trendów w modzie, nasi klienci nadal bardzo często decydują się na wybór mebli do kuchni w kolorze białym lub odcieniu bieli.

Biel - kolor ponadczasowy w meblach na wymiar

Dlaczego kolor biały jest tak popularny w zabudowach kuchennych? Ponieważ jest dość uniwersalny i praktyczny. Na białych frontach szafek, nie widać tak bardzo odcisków rąk, zacieków,zy drobnych rysek czy tłustych plam. Biel również rozjaśnia i optycznie powiększa kuchnie, które w dużej liczbie przypadków są dość małymi pomieszczeniami.

Jak już wspominaliśmy, biel pasuje zarówno do stylu klasycznego jak i sprawdza się dobrze w nowoczesnych wnętrzach.

Nasi klienci nierzadko wybierają zabudowy kuchni od podłogi po sufit. Jeśli wybralibyśmy fronty w ciemniej kolorystyce, taka zabudowa wyglądałaby na ciężką. Meble białe, nadają całej zabudowie lekkości. Meble kuchenne wtapiają się w często niewielką kuchnię, nie przytłaczając samego pomieszczenia.

Nie możemy również zapomnieć o łatwości utrzymaniu w czystości jasnych mebli.

Jak widać z powyższego, nie warto do końca iść za modą, a postawić na funkcjonalność i sprawdzone rozwiązania jakim są meble kuchenne w kolorze białym. Takie rozwiązanie polecamy szczególnie osobom niezdecydowanym, które nie do końca wiedzą, jaki efekt chcą osiągnąć. Kuchenne meble w kolorze białym są na tyle uniwersalne i bezpieczne, że nie powinno z nimi być większych problemów.