aneks kuchenny na wymiar

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Coraz częściej, szczególnie w nowym budownictwie, możemy spotkać się z połączeniem salonu z kuchnią. Z takiego mariażu powstaje salon ze słynnym aneksem kuchennym. I tu dla niektórych pojawia się problem. Jak urządzić zarówno salon jak i aneks, aby zapewnić nie tylko ładny wygląd ale również w tym wypadku tak ważną funkcjonalność.

Salon to miejsce gdzie zazwyczaj przyjmujemy gości. Kuchnia pełni rolę miejsca do przygotowywania posiłków i pomieszczenia, gdzie je spożywamy. Powinniśmy zatem zwrócić dużą uwagę jak urządzimy nasz salon z aneksem aby posiadał te dwie funkcjonalności.

Jeśli nie lubisz jak ktoś patrzy Ci na ręce w czasie gotowania, to zdecydowanie to nie jest opcja dla Ciebie. To nieuniknione, ale salon z aneksem, stanie się centrum Twojego mieszkania. Wszyscy znajomi jakich będziesz gościć, prędzej czy później trafią tutaj. Ważne jest szczególnie dobre zaplanowanie szafek kuchennych, aby posiadały dużo miejsca na przechowywanie naczyń i akcesoriów kuchennych. .

Jeśli nie jesteśmy mistrzami kuchni i nie planujemy spędzać w niej dużo czasu, warto na kącik kuchenny przeznaczyć nieco mniej miejsca niż cała ściana i w powstałej w ten sposób wnęce umieścić np biblioteczkę czy też miejsce na wino lub w inny sposób zagospodarować wolną przestrzeń. Tak właśnie zrobił nasz klient, czego efekty możemy podziwiać niżej. Dzięki takiemu ustawieniu mebli w kąciku kuchennym, mamy przestrzeń do gotowania, jak również dodatkową przestrzeń wykorzystaną w tym projekcie na książki (np książki kucharskie), ale również słoje z kaszami czy płatkami, które mogą pełnić tutaj również funkcję ozdobną. Stół gdzie rodzina je posiłki czy spotyka się z gośćmi został przesunięty w bardziej centralną część salonu. Zamiast stołu możemy mieć funkcjonalną wyspę lub też oddzielić część kuchenną od dziennej blatem, który również może pełnić funkcję stołu.

Takie zestawienie powinien uzupełnić jeszcze kącik telewizyjny z wygodną sofą, gdzie będziemy mogli się rozciągnąć i relaksować przed telewizorem.

Dużą zaletą połączenia kuchni z salonem jest oszczędność miejsca i czasu. Nie potrzebujemy dodatkowego miejsca na kuchnię a przygotowane potrawy nie musimy zjadać kuląc się w ciasnej kuchni, ale w komfortowych warunkach przy sporym stole. Całe pomieszczenie zyskuje na lekkości i sprawia wrażenie zdecydowanie większej przestrzeni.

Jak widać niezwykle ważnym elementem wyposażenia salonu z otwartą kuchnią jest umeblowanie. Warto zachować jeden styl mebli zarówno w kuchni jak i w pokoju. Będzie to niezwykle trudne w wypadku zamówienia gotowych mebli. Ciężko będzie dopasować meble z salonu do mebli kuchennych. Zupełnie inaczej rzecz się ma, jeśli zamówimy meble na wymiar. Wtedy jesteśmy w stanie idealnie dopasować zarówno kolorystykę jak i rozmiary i kształty poszczególnych mebli czy to w aneksie czy to w salonie.

Jeśli potrzebujesz doradztwa, nie możesz się zdecydować z chęcią Ci pomożemy. Współpracujemy z biurami projektowymi. Dzięki tej usłudze, profesjonalista zaprojektuje wnętrze Twojego mieszkania w wybranej stylistyce.


Na blogu