Ile kosztują meble na wymiar?

cena mebli na wymiar kraków Meble na wymiar

Często z powodu niewielkich rozmiarów mieszkania, jesteśmy zmuszeni do kupna mebli na wymiar, aby zapewnić pełną funkcjonalność w pomieszczeniach. Tutaj nie możemy pozwolić sobie na stratę cennego miejsca niepasującym meblem. W takich wypadkach mało kto patrzy na cenę, liczy się głównie funkcjonalność.

Od czego zależy cena mebli na zamówienie?

Cena mebli uzależniona jest oczywiście od ich ilości. Za jedną szafkę nie zapłacimy tyle co za zestaw mebli. Do mniej oczywistych czynników powinniśmy zaliczyć materiał, jaki wybierzemy do wykonania naszych wymarzonych mebli. Cena szafki wykonanej z drewna jest zdecydowanie inna niż z płyty MDF czy płyty laminowanej. Ważnym czynnikiem jest także stopień skomplikowania mebli. Za zwykła szafkę zapłacimy mniej niż za szafkę z szufladą czy wysuwanym koszem. Na cenę mebli wpływ mają również oświetlenie, wyposażenie (głównie w wypadku mebli kuchennych kosze obrotowe i cargo) czy zastosowane mechanizmy do otwierania drzwiczek czy szuflad (prowadnice, uchwyty szafek itp).

Jakie meble są zwykle najdroższe?

Zazwyczaj nasi klienci najwięcej wydają na meble do łazienki. Jest to spowodowane koniecznością wyboru lepszej jakości materiałów, z jakich meble są wykonywane. Materiał ten, szczególnie w łazience,powinien być odporny na parę wodną, która ma negatywny wpływ na meble.

Ile będzie mnie kosztować zabudowa kuchni?

Tak naprawdę, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Pisaliśmy, jak wiele czynników ma wpływ na cenę mebli. Ile klientów, tyle projektów i tyle cen na meble. Każdorazowo po spotkaniu z klientem, przygotowujemy indywidualną wycenę za daną realizację.

Kiedyś, na meble wykonywane na wymiar mogli pozwolić sobie jedynie zasobni klienci. Teraz, dzięki szerokiemu wyborowi materiałów wykończeniowych, jest to usługa w zasięgu praktycznie każdego. Jeśli mają Państwo ograniczony budżet, zawsze, podczas rozmowy z naszym konsultantem, mogą Państwo zaznaczyć, że interesuje Państwa np wariant mebli "ekonomiczny". Nasz konsultant pokaże wtedy sugerowane materiały z jakich można wykonać szafki, lub podpowie rozwiązania, które pozwolą Państwu zaoszczędzić pieniądze.

Tak naprawdę duży wpływ na cenę zestawu mebli ma sam klient, wybierając materiały i ostateczny wygląd wymarzonych mebli. Firma Benmax ze swojej strony każdorazowo dokłada wszelkich starań, aby cena mebli była niewygórowana i atrakcyjna. Zamawiając meble u nas, płacą Państwo zarówno za jakość użytych materiałów jak i solidność wykonania, a tym samym końcowy wygląd kuchni.