Produkcja mebli kuchennych na wymiar

producent mebli na wymiar

Dlaczego warto skorzystać z oferty producenta mebli?

Po zakupie wymarzonego mieszkania, czy też choćby lokalu usługowego, po licznych remontach, wyborze koloru ścian i podłóg, staniemy przed koniecznością wyposażenia go w większą lub mniejszą ilość mebli, dzięki którym wnętrze zyska funkcjonalność i charakter.

Obecnie wiele osób korzysta z usług firm zajmujących się meblami na wymiar, dzięki czemu można urządzić mieszkanie w wymarzony przez siebie sposób. Warto zamawiać swoje meble bezpośrednio u producenta, pomijając różnego rodzaju pośredników. Gwarantuje to możliwie niską cenę realizacji mebli na zamówienie. Plusem przy zamawianiu mebli u producenta jest nie tylko zwykle niższa cena, ale również usługi dodatkowe jak np, montaż, transport czy wniesienie. Dodatkowym plusem jest fakt, że jeśli coś się popsuje czy w trakcie użytkowania mebli czy już na etapie transportu/montażu, nie ma wątpliwości gdzie składać reklamację, bo za całość odpowiada producent. Wiele razy mieliśmy do czynienia z klientami naszych konkurentów, którzy reklamowali np. pęknięty czy źle polakierowany blat u osób jedynie montujących meble i po jakimś czasie sprawa się rozmywała. Producent bierze pełną odpowiedzialność za swój produkt przed klientem.

Meble na wymiar u producenta - dlaczego taniej wychodzi?

Jak już wspominaliśmy, zamawiając u producenta pomijamy pośredników, z których każdy narzuca jakąś marżę. Nie płacimy działowi handlowemu, sprzedawcy, hurtowni itp. Zyskujemy ceny bezpośrednio od producenta, przez co możemy liczyć na niższe ceny rzędu 5-10% a nawet jeszcze niższe, co przy większym zamówieniu mebli, będzie już niebagatelną kwotą. Łatwiej też możemy negocjować dodatkowe zniżki lub bonusy przy zamówieniu większej ilości mebli.

Jak dobrze wybrać producenta mebli na zamówienie?

Jak pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, nie do końca warto kierować się ceną. Podejrzanie niska cena może świadczyć o niskiej jakości użytych materiałów jak i małym doświadczeniu osoby wykonującej meble, która niską ceną chce zachęcić do skorzystania z jej usług. Pozornie niższa cena, może kosztować nas jakość zamówionych mebli. Nie warto zatem kierować się jedynie kryterium ceny.

Na pewno warto pytać się znajomych, którzy niedawno korzystali z usług firmy produkującej meble na zamówienie i poprosić o rekomendację wykonawcy mebli.

Należy również zapoznać się z realizacjami danej firmy. Oglądajmy zatem z uwagą galerię realizacji danej firmy. Zwracajmy również uwagę na to, czy dobrze nam się rozmawia z przedstawicielami firmy, czy warunki umowy są klarowne i do jakiego momentu możemy wprowadzać zmiany w naszym zamówieniu, bo z doświadczenia wiemy, że klienci niemal do końca lubią zmienić coś w ustaleniach.

To również od nas zależy, czy wybierzemy do realizacji mebli na wymiar dużą firmę, która musi opłacić dział marketingu, biuro, salon, czy też zdecydujemy się na niewielką, lokalnie działającą nierzadko rodzinną firmę. Dzięki wyborowi małej firmy, możemy spodziewać się bardziej indywidualnego podejścia do klienta i jego potrzeb a także nierzadko bardziej konkurencyjnych cen niż w wypadku dużych firm.