Meble z frontami lakierowanymi na połysk, mat i półmat

fronty lakierowane w meblach na zamówienie

Fronty w meblach na wymiar

Decydując się na wybór mebli na zamówienie, mamy do wyboru wiele opcji, jedną z nich jest wygląd frontów meblowych. Poza materiałem czy kolorem, możemy zdecydować się na wybór frontów lakierowanych na wysoki połysk, na półmat i mat. Każdy typ lakierowania ma swoich zwolenników i jest wybierany nie tylko ze względów wizualnych, ale również z powodów praktycznych.

Co daje lakierowanie frontów meblowych?

Lakier na frontach meblowych, stosuje się w celu utwardzenia powierzchni frontów szafek, co czyni je bardziej odpornymi na uszkodzenia mechaniczne czy oddziaływanie różnego rodzaju czynników. Z tego też względu, meble z lakierowanymi frontami stosuje się w pomieszczeniach, gdzie meble są dość intensywnie użytkowane albo poddane działaniu niekorzystnych czynników np. kuchnia czy łazienka. Często nasi klienci wybierają meble lakierowane również do salonu w tym również w mieszkaniach zakupionych w celu wynajmu. Meble na wymiar z frontami lakierowanymi w porównaniu do mebli z płyt mdf są nieco droższe, jednak ich wytrzymałość jest niewspółmiernie większa.

Kolejnym aspektem dla którego nasi klienci decydują się na zabudowę meblową z lakierowanymi frontami, to wygląd. Meble lakierowane wyglądają nowocześnie, elegancko. Świetnie sprawdzają się w niewielkich, w szczególności wąskich pomieszczeniach, optycznie je powiększając dzięki błyszczącej powierzchni.

Fronty lakierowane połysk, półmat i mat

Zamawiając meble lakierowane mamy do wyboru trzy sposoby wykończenia: połysk, półmat i mat. Konkretny efekt uzyskujemy, polerując lakierowaną powierzchnię, która to czynność ma wpływ na cenę frontów.

Cena mebli z frontami lakierowanymi

Decydując się czy to na meble kuchenne lakierowane czy też meble łazienkowe lakierowane, nie do końca warto kierować się ceną. Cena w tym wypadku może mieć istotne przełożenie na jakość mebli z frontami lakierowanymi. Cena może być uzależniona od ilości warstw kładzionego lakieru czy choćby jakości użytego lakieru. Również wybierając tego typu meble, warto upewnić się, że fronty naszych mebli będą wykonywane przez doświadczonych lakierników. Każda warstwa lakieru powinna dokładnie wyschnąć, zanim położona zostanie kolejna warstwa. Niedostateczne wyschnięcie poszczególnych warstw, przekłada się nie tylko na trwałość warstwy lakieru ale również jej wygląd, który może być oszpecony przez nieestetyczne zacieki.

W wypadku mebli kuchennych lakierowanych, nie warto do końca kierować się jedynie ceną mebli. Dużo bardziej miarodajne będzie polecenie konkretnej firmy przez zaufane osoby, które są zadowolone z wykonanej realizacji mebli kuchennych na zamówienie.

Zalety mebli lakierowanych

Jak już wspomnieliśmy, do zalet niewątpliwie należy zaliczyć wytrzymałość, jak również nowoczesny wygląd, optyczne powiększenie pomieszczenia oraz możliwość zamówienia mebli w zasadzie w dowolnym kolorze.

Wybrać fronty lakierowane na połysk, półmat czy też mat?

Wybór nie jest taki oczywisty. Pamiętajmy, że na meblach lakierowanych na wysoki połysk, doskonale są widoczne wszelkie zanieczyszczenia jak choćby odciski palców, które nie są niestety najłatwiejsze do usunięcia. Za to błyszczące powierzchnie robią zdecydowanie największe wrażenie i dzięki odbijającej światło powierzchni, możemy uzyskać ciekawe efekty wizualne.

Jeśli nie jesteśmy zdecydowani jakie rozwiązanie zastosować w kuchni, możemy połączyć szafki z których np. szafki górne będą lakierowane na połysk, a dolne matowe.