dobór blatu do mebli kuchennych na wymiar

Meble kuchenne

Meble kuchenne to nie ma co ukrywać, jedna z większych inwestycji w nowym mieszkaniu czy też domu. Często nasi klienci łapią się na tym, że wiedzą jaki kolor czy design frontów kuchennych chcą mieć w swojej kuchni, ale nie myślą o pasującym do nich blacie. Na pierwszy rzut oka, główną rolę w kuchni grają właśnie meble kuchenne, a blat czy przestrzeń między szafkami traktowane są nieco po macoszemu.

Tymczasem w zależności od dobranego do mebli blatu, kuchnia może zmienić swój wygląd czy charakter. Często niektórzy chcąc "coś zmienić" w kuchni, decydują się właśnie na zmianę samego blatu, co daje już całkiem odświeżający efekt wizualny.Dlatego naszych klientów zachęcamy do poświęcenia dłuższego czasu przy wyborze typu blatu i jego koloru.

Jak dobrać najlepszy kolor blatu do mebli kuchennych na wymiar?

Decydując się na zamówienie mebli kuchennych na wymiar jesteśmy na wygranej pozycji, bo meble możemy dowolnie komponować, nie opierając się na guście projektantów z ogólnodostępnych popularnych salonów meblowych z gotowymi meblami kuchennymi.

Przede wszystkim powinniśmy najpierw wybrać materiał z jakiego wykonany będzie blat. Do wyboru mamy blaty laminowane, drewniane, kamienne, z konglomeratu czy kompozytu. Wiadomo, że materiał z jakiego wykonany jest blat, w dużej mierze rzutuje na jego cenę.

Kolejną rzeczą o jakiej warto pamiętać, to dobór koloru blatu. Każdy materiał z jakiego wykonany jest blat kuchenny, ma określoną paletę kolorów. Klienci w dużej mierze decydują się na cenowo atrakcyjne blaty laminowane, chociaż również blaty drewniane nadal mają sporą grupę zwolenników. Pamiętajmy, że kolor blatu dobieramy do koloru szafek kuchennych na wymiar, a nie odwrotnie. Dlaczego? Bo blat jest dopełnieniem całej zabudowy i mimo wszystko to szafki grają główną rolę w zabudowie kuchennej. Blat może być w tym samym kolorze co całość zabudowy kuchni, ale może być też w kolorze kontrastowym. Ważne, jeśli zdecydowaliśmy się na szafki kuchenne w nietypowym kolorze, dobrze postawić na albo jasny blat lub blat w neutralnym kolorze np. jasnego drewna.

Jeśli nie jesteśmy pewni mimo wszystko, jaki blat wybrać, warto zawsze poszukać inspiracji w internecie chociażby na stronie homebook.pl czy pinterest.pl. Jest tam naprawdę dużo inspiracji dotyczących wyglądu poszczególnych wnętrz.

Jeśli decydujemy się jednak na eksperymentalne zestawienie kolorystyczne, to pamiętajmy, że blat jest tańszy i w ostateczności, jeśli bardzo dane zestawienie będzie nam przeszkadzać, blat możemy łatwo wymienić za stosunkowo niewielką kwotę.

Kilka porad przy wyborze blatu do mebli kuchennych

Często zapominaną kwestią jest wykończenie blatu, czyli listwy. Zwykle większość osób decyduje się na listwy w kolorze blatu. Jeśli jednak zastosowaliśmy w kuchni elementy kontrastowe np. w postaci jakiś dodatków jak uchwyty szafek czy zlew, warto rozważyć listwy właśnie w kolorze kontrastowym. Czasem takie detale decydują o charakterze całej kuchni i czyni ją nietypową, nawet jeśli zdecydowaliśmy się na popularne zestawienie kolorystyczne.

Jeśli zdecydowaliśmy się na wyraźne, mocne akcenty na ścianie pomiędzy szafkami czy to w postaci jakiejś grafiki na szkle czy też w postaci płytek, warto zdecydować się na stonowany blat, pozbawiony dodatkowych elementów dekoracyjnych, które by nie zbyt dobrze komponowały się z kolorem lub grafiką na ścianie.

Pamiętajmy, że niemal zawsze dobrym rozwiązaniem jest postawienie na blaty drewniane, które pasują do każdego wnętrza i je ocieplają. Blaty drewniane sprawdzą się zarówno w klasycznej kuchni, kuchni skandynawskiej czy w nowoczesnych wnętrzach.

Jeśli szukasz doświadczonego producenta mebli na wymiar, który każdego klienta traktuje indywidualnie, zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Zapraszamy do obejrzenia wybranych realizacji naszych mebli kuchennych na wymiar i nie tylko.


Na blogu