Szuflady w meblach na wymiar

szuflady w zabudowie kuchni

Dlaczego warto wybierać szuflady?

Duża część naszych klientów decydujących się na zabudowę kuchni meblami na wymiar, wybiera szuflady, zamiast standardowych dolnych szafek. Dlaczego? Zwykła szafka posiada zazwyczaj 2 półki. Tymczasem na tej samej przestrzeni, możemy zlokalizować 4 szuflady o różnej wysokości. Dodatkowym plusem szuflad jest łatwa dostępność do wszystkich produktów, nawet tych stojących na końcu szuflady.

Jeśli więc Twoja kuchnia nie należy do największych, zdecyduj się na szuflady, dzięki którym zyskasz więcej miejsca do przechowywania.

W szufladach, stosując odpowiednie organizery, zapanujesz nawet nad talerzami, pokrywkami czy garnkami.

organizer do szuflad

*źródło: http://www.blum.com

Jak utrzymać porządek w szufladach?

Zachowanie porządku w szufladach jest prostsze niż myślisz. Wielu producentów dostarcza tzw. system organizacji wewnętrznej. Jest to nic innego jak zestaw przekładek, które pomogą w zapanowaniu nad zawartością szuflad. Możemy dopasować ich rozmiar do wielkości szuflady jak i jej wyposażenia.

Dzięki takim przegródkom każda, nawet najmniejsza rzecz, ma swoje miejsce. Dodatkowo taki system zapewnia stabilność przechowywanych rzeczy jak np słoi z kaszą, mąką i zapobiega ich przemieszczaniu przy wysuwaniu szuflady.

szuflady blum

*źródło: http://www.blum.com

Udogodnienia w szufladach

Skończyły się czasy, kiedy szuflada była tylko szufladą, miała identyczny wygląd w każdym meblu. Teraz to Ty decydujesz do jej wyglądzie nawet po otwarciu. Możesz go dostosować do ogólnego charakteru kuchni. Możesz np. wybierać boki szuflad wykonane z kilku rodzajów materiałów.

Jeśli w danej szufladzie przechowujesz rzeczy głęboko, można pokusić się o zastosowanie mechanizmu z pełnym wysuwem, który ułatwi dostęp do najdalej zlokalizowanych rzeczy.

Nasi klienci często decydują się na zastosowanie w szafkach mechanizmu tip-on. Umożliwia on poprzez nacisk na front szuflady jej otwarcie. Sprawdza się to szczególnie wtedy, kiedy mamy brudne ręce, a potrzebujemy dostać się do zawartości szuflady. Wtedy lekki nacisk biodrem czy kolanem i mamy przed oczami zawartość szuflady.

mechanizm tip on w szufladach

* źródło: http://www.blum.com