Trendy w meblach kuchennych na wymiar w 2019 roku

Wiodące kolory w meblach na zamówienie

Jeśli sięgniemy po katalogi wnętrzarskie zauważymy, że meble kuchenne o białych frontach nie są już popularne. Kreatorzy zwrócili się w stronę natury i tam szukają inspiracji, również w kolorach. Jeśli chcemy być trendy w 2019 r., powinniśmy postawić na barwy zdecydowane czyli bordo, ciemna zieleń, granat ale również czerń. Nie ma tu miejsca na tak modną biel, którą projektanci uważają obecnie za nijaką i pozbawioną wyrazu. Dodatki jakie proponują styliści, powinny zostać utrzymane w kolorze złota.

Meble kuchenne według nowych wytycznych nadają wnętrzu charakter, rzucają się w oczy.

Zamiast białych kafelków czy szkła na ścianie, spotkamy często kolory takie jak terakotowy pomarańcz, beż, karmel, czekoladowy.

Jakie blaty w meblach kuchennych?

Tak popularne blaty drewniane, schodzą na drugi plan. Projektanci o ile w ogóle, zalecają wybór blatów drewnianych cieńszych, max 30 mm, które nadadzą całej zabudowie kuchni lekkości. Jednak najmodniejsze zdają się być obecnie blaty z konglomeratu kwarcowego, blaty betonowe oraz polerowane blaty marmurowe.

Jakie fronty w meblach kuchennych na wymiar w 2019 roku?

Jak pisaliśmy w poprzednim artykule, nasi klienci najczęściej wybierali fronty lakierowane na wysoki połysk. Fronty, dość trudne do utrzymania w czystości. W tym roku modne są matowe fronty kuchenne, pozbawione frezowań. Ogólnie, w nowoczesnej kuchni rządzi mat i to nie tylko w meblach, ale również w urządzeniach AGD czy elementach takich jak baterie czy zlewy.

Ciekawy trend w zabudowie do kuchni na wymiar w 2019 roku

Coraz częściej możemy spotkać się, z brakiem górnych, wiszących szafek we wnętrzach kuchennych. Nie jest to optymalne rozwiązanie dla osób, które lubią się otaczać dużą liczbą przedmiotów w kuchni. Rozwiązaniem tego problemu, są szafki kuchenne wiszące, w kontrastowej kolorystyce. Jeśli dół wybieramy ciemny, szafki górne są jasne.