trendy w meblach kuchennych na 2023 rok

Trendy w meblach kuchennych w 2023 roku

Przełom roku to czas spojrzenie w przyszłość i zapoznania się z tym co mogą zaoferować nam w kolejnym roku projektanci i biura projektowe jeśli chodzi o kuchnie, meble kuchenne i kolorystykę mebli. Czy będzie to kontynuacja trendów z 2022 roku, czy też będziemy zaskoczeni czymś nowym? Zapraszamy na krótki przegląd trendów na 2023 rok.

Chcąc być modnym, warto pamiętać cały czas, że kuchnia i meble kuchenne to dość spory wydatek, dlatego nie warto podążać ślepo za trendami mody, a nieco wypośrodkować, dodając czasem klasyczne, sprawdzone rozwiązania, ponieważ naszą kuchnię będzie podziwiać i spędzać w niej czas przez dobrych parę lub nawet paręnaście lat. Dodatkowo kuchnia, to miejsce gdzie spędzamy codziennie sporo czasu przygotowując pyszne potrawy dla naszych bliskich, warto więc naprawdę sporo czasu poświęcić na jej aranżacje i odpowiednie urządzenie.

Jakie kolory będą dominować w kuchni w 2023 roku?

Nasi klienci nadal bardzo często wybierają białe meble kuchenne. Rok 2022 przyniósł jednak przełom i często klienci wybierali meble w kolorze butelkowej zieleni czy granatu. Rok 2023 będzie kontynuacją tego trendu. Kolory szafek kuchennych będą jeszcze bardziej zdecydowane, żywe. Do wnętrza kuchni zawitać może zatem kolor czerwony, morski czy intensywna zieleń. Już tylko dzięki zastosowaniu zdecydowanej barwy frontów kuchennych, nasza kuchnia zyska na wyrazie i będzie niepowtarzalna.

Pamiętajmy, że nawet najbardziej odważny kolor mebli nie będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli po jej montażu stwierdzimy, że kolor zabudowy nasz najzwyczajniej przytłacza i źle czujemy się w naszej kuchni. Czerwień możemy zostawić w katalogach wnętrzarskich, a my raczej sięgnąć po kolory bardziej stonowane jak choćby czerwień rustykalną, która jest nieco ciemniejsza i bardziej zgaszona. Mimo to, nasze meble nadal będą się prezentować wyjątkowo i wyróżniać spośród innych kuchni. Pamiętajmy, że kuchnia 2023 to kuchnia zdecydowanie matowa!

Kuchnia 2023 roku to kuchnia praktyczna

Kuchnia 2023 roku, to przede wszystkim kuchnia nowoczesna ale i praktyczna. Praktyczna, aby szybko było można ją sprzątnąć i pochować niepotrzebne już sprzęty kuchenne.Projektanci stawiają na duże płaskie powierzchnie, które będą łatwe do dezynfekcji, nie tracąc przy tym swojego wyglądu. Używamy więc materiałów łatwych do częstego przecierania, odpornego na zarysowania. Świetnie sprawdzą się tutaj blaty z konglomeratu, naturalnego kamienia czy spieków. Warto również zwrócić uwagę na blat, który wyraźnie się spłaszcza. Standardowa grubość wynosi obecnie 3-4 cm, a projektanci stawiają na blaty wyraźnie cieńsze a wykonane właśnie z trwalszych materiałów.

Jako materiał na blat, możemy rozważać również naturalne drewno, jednak powinno być ono dobrze zaimpregnowane.

Projektanci we wnętrzach będą nas zachęcać do zastosowania marmuru, który może dawać ciekawy efekt w połączeniu ze złotymi dodatkami lub elementami.

Co na ścianę między szafkami w kuchni?

Szafki kuchenne w modnej kuchni mamy już omówione, pozostaje kwestia, co ze ścianą między szafkami? Modna jest nadal mozaika, ale zdecydowanie do lamusa odchodzą małe formaty płytek, na rzecz dużych płyt. Szczególnie modne są te w charakterystyczne marmurowe wzory. Co ważne, idealnie jakby fugi w takim wypadku były niewidoczne, czyli żegnamy kontrastowe fugi. Do łask wraca również szkło hartowane.

Kuchnia 2023 roku to kuchnia kontrastów?

Nasi klienci często decydowali się na zabudowę kuchenną w różnych kolorach. Dół w jednym kolorze, a szafki kuchenne wiszące w innym kolorze a często również innej fakturze frontów. Co na to rok 2023? Tutaj projektanci są jednogłośni, że stawiamy na harmonię. Zabudowa mebli kuchennych powinna być wykonana w jednym kolorze. Gramy tutaj mocnymi akcentami w postaci dodatków jak kontrastowe uchwyty do szafek czy też bardziej eleganckie uchwyty w kolorze złotym czy miedzianym. Oprócz uchwytów w tym kolorze, możemy rozważyć dodatek baterii czy lampy sufitowej.

Dodatki w modnej kuchni

Na jakie dodatki warto się zdecydować w kuchni, aby była ona modna i najzwyczajniej ładna? Odpowiedzią na to pytanie są rośliny. Rośliny nie tylko na parapecie ale również blacie czy półkach. Przypominamy tutaj również o ziołach, które mogą nie tylko efektownie wyglądać ale są również zdrowe i najzwyczajniej użyteczne. Dobrym dodatkiem będą również naturalne materiały jak rattan, drewno czy len.

w 2023 roku będą w kuchni popularne również półki, które często będą wypierać górną zabudowę lub w części ją zastępować. Półki najlepiej wykonane z naturalnego materiału a więc drewna.

Zajrzyj koniecznie do galerii gdzie prezentujemy nasze realizacje szaf na wymiar oraz wszelkiego rodzaju mebli na zamówienie, mebli kuchennych, zabudowy kuchni zrealizowane zarówno na podstawie wytycznych klienta jak i na podstawie projektów od biur projektowych, architektów wnętrz.


Na blogu