Idealna szafka kuchenna, jaka powinna być?

meble kuchenne kraków

Uniwersalna i idealna szafka kuchenna nie istnieje. Dlaczego? Bo każdy oczekuje od szafek kuchennych czegoś innego. Amatorzy gotowania mogą oczekiwać dużej pojemności, umożliwiającej przechowywaniu dużej ilości rzeczy. Ktoś inny może postawić na łatwość otwierania - niekoniecznie w klasyczny sposób za pomocą uchwytu, ale np poprzez nacisk dowolną częścią ciała (dłonią, nogą, biodrem itp). Dla kolejnej osoby podstawowym kryterium będzie łatwość utrzymania w czystości. Dlatego przed spotkaniem z naszym przedstawicielem, zachęcamy do odpowiedzenia sobie na pytanie, jakie powinny być moje idealne szafki kuchenne? Co w szafkach kuchennych jest dla mnie ważne?

Dlaczego odpowiednio przemyślane meble kuchenne są tak ważne?

Kuchnie w naszych domach czy mieszkaniach, często posiadają nietypowe kształty lub są zlokalizowane w stosunkowo niewielkich pomieszczeniach. Aby taka kuchnia była funkcjonalna, warto odpowiednio przemyśleć i zaplanować meble, aby szafki kuchenne były w stanie pomieścić jak najwięcej rzeczy. Ale jeśli mowa o kuchni, to nie możemy zapomnieć również o ergonomiczności i funkcjonalności. W meblach kuchennych znajdziemy nieraz wiele zakamarków, szczególnie w głębokich szafkach, czy szafkach zlokalizowanych w nietypowych miejscach. Często takie miejsca mają utrudniony dostęp. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakie oferują producenci dodatków i akcesoriów meblowych, użytkowanie mebli kuchennych, może być czystą przyjemnością.

Z czego powinna być wykonana szafka kuchenna?

Kuchnia to miejsce gdzie spędzamy dużo czasu gotując czy piekąc. Tutaj często temperatura jest wysoka, a niekorzystny wpływ na meble może mieć również para wodna wydostająca się z garnków. Do wykonania szafek kuchennych należy więc wybrać trwałe materiały. Cały czas dużo osób stawia na drewno i meble drewniane. W wypadku kuchni, może, ale nie musi to być wybór optymalny. Drewno na szafki kuchenne powinno być odpowiednio przygotowane poprzez impregnację. Równie dobrym materiałem na szafki mogą być płyty MDF czy płyta wiórowa. Warto do kuchni wybierać fronty pokryte laminatem czy lakierem, które to powłoki stanowią dodatkowe zabezpieczenie mebli.

Rozmiar szafek kuchennych ma znaczenie

Zamawiając meble na wymiar, nie musimy dostosowywać się do obowiązujących w salonach meblowych standardów dotyczących wielkości (szerokość i wysokość) szafek kuchennych. Jeśli gdzieś potrzebujemy szerszą niż standardowe 60 cm szafki, z powodzeniem możemy ją wykonać właśnie w meblach na wymiar. Podobnie rzecz się ma z wysokością szafek. Ma ona znaczenie szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy bardzo wysokiego lub niskiego wzrostu.

Wyposażenie i możliwości szafek kuchennych

To chyba jedna z ważniejszych zalet w meblach kuchennych robionych na zamówienie. Możemy zastosować wiele funkcjonalnych i przydatnych w użytkowaniu rozwiązań jak kosze cargo, różnego rodzaju sposoby ułatwiające zamykanie szafek czy szuflad. Świetnym przykładem będzie szuflada czy nawet szafka narożna, która idealnie pasuje do zabudowy kuchennej w kształcie litery L.

Ostatnim hitem wśród naszych klientów są ostatnio szafki podzlewozmywakowe. Wolna przestrzeń pod zlewem w kuchni, nie musi być pełna nieładu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, możemy wyposażyć ją w praktyczne szuflady, które pomogą zapanować nad rzeczami. Możemy tutaj schować nie tylko kosze na segregację śmieci, ale również w odrębnej szufladzie wszelkiego rodzaju środki chemiczne np płyn do mycia naczyń czy tabletki do zmywarki.

Wygląd szafek kuchennych

Jeśli znamy już wymiary naszych mebli kuchennych, ich funkcjonalność i wyposażenie, to dochodzimy do punktu jakim jest wygląd. Wybieramy nie tylko materiał z jakiego wykonane są szafki. Zwykle będzie to płyta MDF. Wybieramy również dekory czy wykończenie np. lakier, mat czy półmat. Ważnym aspektem jest często kolor szafek. Powinien on współgrać z charakterem wnętrza. Do niewielkiego , słabo doświetlonego pomieszczenia, nie wybieramy mebli w ciemnych kolorach.

Jak pisaliśmy, każdy ma inną wizję swoich idealnych mebli kuchennych. Nasi pracownicy są specjalnie przeszkoleni, aby wspomóc Cię na każdym etapie zamawiania i produkcji mebli. Chętnie służymy poradą i pomocą. Jeśli szukasz inspiracji, zachęcamy do odwiedzenia naszej galerii mebli, w tym mebli kuchennych.