Stoły na zamówienie

stół na wymiar kraków

Stół

Stół to niezwykle ważny element wyposażenia każdego mieszkania czy domu. Stoły spotykamy zarówno w kuchni, salonie czy sypialni. W każdym jednak pomieszczeniu, pełnią inne funkcje. Warto więc dopasować wygląd, rozmiar a przede wszystkim wysokość na naszych potrzeb i oczekiwań.

Dlaczego stół na wymiar?

Często szczególnie do salonu, najpierw kupujemy kanapę czy narożnik, nie zastanawiając się, czy znajdziemy odpowiedni stół, który szczególnie wysokością ale również szerokością, sprosta naszym oczekiwaniom. Nie ma nic gorszego, niż konieczności kulenia się czy chowania nie wiadomo gdzie nóg, jeśli chcemy wygodnie usiąść, zrelaksować się przy filiżance kawy czy herbaty. Dzieje się tak, ponieważ nie dopasowaliśmy odpowiednio wysokości stołu do wysokości kanapy. Często producenci umieszczają pod blatem stołu, różnego rodzaju listwy łączące, które zabierają również miejsce dla naszych nóg. Zamiast relaksu, możemy zafundować sobie siedzenie w niezbyt komfortowej pozycji.

Podobnie rzecz się miewa ze stołami kuchennymi. Te produkowano masowo, są zwykle jednej wysokości. Co w przypadku, kiedy dysponujemy nietypowymi krzesłami, do których jesteśmy przywiązani. Dalsze korzystanie z krzeseł, nie musi wiązać się z dyskomfortem użytkowania stołu lub też z koniecznością wymiany krzeseł. W takich wypadkach klienci często decydują się na wykonanie stołu na wymiar.

Nasi klienci mają też inne wymagania, np. aby niewielki na co dzień stół kawowy, zamieniał się w całkiem sporą ławę. Wszystko to, dzięki funkcji rozkładania. Zapomnijcie o topornie wykonanych stołach z salonów czy sklepów meblowych. Często, rozłożenie stołu wymaga siły, a więc wiele osób z tego rezygnuje. W meblach na wymiar, każdy element jest doskonale dopracowany, przez co rozkładanie stołu będzie przyjemnością a nie udręką lub smutnym obowiązkiem.

Kolejny argument za wyborem stołu na wymiar? Wygląd! To Ty decydujesz o kolorze mebla. Możemy wykonać dla Ciebie stół zarówno jednokolorowy jak i w kontrastowych kolorach czy też ze szklanym blatem. Wszystko zależy od Twojej wizji.