Białe meble kuchenne na wymiar

nowoczesne meble kuchenne kraków Jasne meble kuchenne

Zabudowa kuchni w kolorze białym, to niezwykle często wybierany przez naszych klientów wariant mebli na wymiar. Wbrew pozorom, biały lub jasny kolor mebli w kuchni ma wiele zalet.

Z jednej strony kolor biały to prostota, z drugiej gust i elegancja. To również dość uniwersalny kolor, pasujący do niemal wszystkich wnętrz. Klienci szczególnie chętnie wykorzystują w kuchni z meblami w kolorze białym, mocne kontrastowe detale - np. blaty, uchwyty, sprzęt AGD. Zwykle wybierane są w kolorze czerni lub czerwieni, wszystko po to, aby jeszcze lepiej podkreślić biel mebli.

Z drugiej strony, biel to uniwersalność. Znudzą nam się kontrastowe elementy? Możemy wymienić czajnik na inny kolor, dodać kilka elementów dekoracyjnych jak wazoniki, ściereczki kuchenne, osłonki na doniczki w pasującym, subtelniejszym kolorze i uzyskamy zupełnie inny efekt.

Kolor biały również nie jest w kuchni przytłaczający. W przypadku zabudowy od podłogi po sufit, meblami w ciemnych kolorach, możemy uzyskać efekt przytłoczenia. W przypadku zastosowania mebli w kolorze białym, nam to nie grozi. Białe meble zawsze wyglądają subtelniej, niż identyczne meble wykonane w ciemniejszym kolorze.

Blaty do mebli kuchennych

Odpowiednio dobrany blat do mebli kuchennych szczególnie w kolorze białym, w dużej mierze będzie decydował o charakterze i stylu danego wnętrza. Nasi klienci, najczęściej sięgają po blaty w kolorze czerni lub grafitu, blaty kamienne oraz drewniane.

Szczególnie modne w ostatnich latach stały się dodatki drewniane, zestawiane z białymi meblami, wykonanymi z płyt lakierowanych. Tutaj, oprócz blatu drewnianego, nasi klienci często wybierają różnego rodzaju drewniane elementy dekoracyjne - korpusy szafek, cokoły. Dzięki dodatkowi drewna, kuchnia staje się nie tylko cieplejsza, ale również bardziej wyszukana.

Biel - modna ponadczasowość

O ile w meblarstwie pojawiają się trendy na pewien typ mebli co kilka lat, to trend na białe meble kuchenne, utrzymuje się od dobrych kilku-, kilkunastu już lat. Takie meble, szybko się nie nudzą i nie wychodzą z mody.

Biały kolor - idealne rozwiązanie do niewielkiej kuchni

Kolejną zaletą mebli w kolorze bieli jest to, że doskonale powiększają optycznie wnętrze. Nasi klienci, bardzo często wybierają ten kolor frontów, do niewielkich, często prostokątnych kuchni, gdzie meble w innym kolorze byłyby przytłaczające. Doskonale do tego sprawdzają się lakierowane fronty, które dzięki błyszczącej powierzchni, odbijają światło.

Bardzo często meble w zabudowie kuchennej w kolorze białym wybierane są do aneksów kuchennych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, pozostałą część pokoju jest łatwiej zaaranżować, bo kolor biały, pasuje nam do wszystkiego.

Podsumowując, polecamy białe meble do zabudowy kuchni, jako meble uniwersalne, pasujące nawet do niewielkich powierzchni i meble ponadczasowe.