meble kuchenne na wymiar w stylu loft

Wnętrze w stylu loft

Wielu naszych klientów decyduje się przy zakupie mieszkania lub domu na urządzenie wnętrza w stylu loft. Co to za styl? Co go charakteryzuje? Jakie są meble w stylu loft?

Styl loft - styl industrialny

Od kilku lat w Polsce i na świecie styl industrialny jest jednym z najczęściej wybieranym stylem we wnętrzach. Czym się charakteryzuje styl industrialny? Możemy w dużym uproszczeniu powiedzieć, że minimalizmem i przestrzenią przy jednoczesnym zapewnieniu funkcjonalności. Często znajdziemy tutaj pozornie niewykończone ściany, widoczne instalacje, zwisające w pozornym nieładzie kable. Często brak tu ścian działowych, za to mamy jedną wielką przestrzeń z podziałem na strefy. To styl bardzo często wybierany przez kawalerów jak i młode pary.

Jak pisaliśmy, styl loft to minimalizm, czyli nie znajdziemy tutaj elementów ozdobnych, dekoracyjnych, ani w meblach ani na samych półkach. Jeśli już zdecyduje się na jakiś element ozdobny w postaci jakiegoś bibelotu, będzie on również utrzymany w stylu minimalistycznym i zwykle w jakiś sposób użytkowy a nie jedynie ozdobny. Popularne ozdoby w tego rodzaju wnętrzach to rośliny, które przełamują kolorem stonowany wystrój. Możemy również zdecydować się na kolorowe poduszki na kanapie, które również złamią monotonię barw.

Jakie materiały i królują w stylu industrialnym?

We wnętrzach utrzymanych w stylistyce loft znajdziemy elementy z cegły ale również drewno, kamień oraz metal. Bardzo popularne jest tutaj zestawienie mebli w kolorze drewna z czernią np. drewniany blat wsparty na metalowych, zwykle czarnych nogach. Metalowy czarny stelaż szafki z frontami w kolorze drewna. Ogólnie we wnętrzach industrialnych będą królować raczej stonowane barwy jak odcienie szarości, grafitu, czerni czy drewna, rzadziej odcienie bieli. Bardzo modne w tego typu wnętrzach są ściany, które mogą być pokryte cegłą lub też kamieniem.

Jakie meble są charakterystyczne dla stylu loft?

Styl industrialny stawia na użytkowość, więc moglibyśmy powiedzieć, że wszystkie użytkowe meble są charakterystyczne dla tego stylu. Nie jest to do końca prawdą. Meble w stylu loft są to meble o prostej bryle, np. stół zwykle składa się z drewnianego rzadziej marmurowego blatu osadzonego na metalowej czarnej ramie zastępującej tradycyjne nogi stołu. Tak naprawdę, meble mają być tutaj tłem, jednym z elementów spójnej całości.

Meble kuchenne w stylu industrialnym? Proszę bardzo! Zwykle nasi klienci decydują się na czarne fronty z metalowymi uchwytami lub systemem tip-on lub zabudowę kuchenną łączoną w kolorze czerni i drewna, rzadziej są to fronty białe lub w odcieniu szarości, często są to fronty z połyskiem. Niektórzy rezygnują z szafek kuchennych górnych na rzeczy długich, otwartych drewnianych półek. Dobór koloru blatu do mebli kuchennych w stylu loft to już rzecz bardziej indywidualna. Zwykle są one czarne, w odcieniach szarości, chociaż niektórzy stawiają tutaj na drewno. Świetnie w kuchni zabudowanej meblami industrialnymi sprawdzą się dodatki w stylu retro lub dodatki nawiązujące wyglądem do fabryki - czyli metalowe dodatki jak tablice BHP, metalowe misy itp.

Oświetlenie we wnętrzach w stylu loft

Ciekawie może prezentować się oświetlenie w tego typu wnętrzu. Mogą to być metalowe lampy wiszące z dużymi żarówkami lub też drewniana belka, nadgryziona zębem czasu z której zwisają na sznurach żarówki.

Jesteśmy producentem mebli na wymiar i od wielu lat wykonujemy meble w stylu loft. Szukasz inspiracji, chcesz zobaczyć nasze realizacje mebli na wymiar? Zajrzyj do galerii naszych mebli kuchennych i nie tylko.


Na blogu