trendy w meblach kuchennych na wymiar

Trendy w meblach kuchennych na wymiar na 2022 rok

W przyszłym roku kupujesz mieszkanie, dom lub czeka cię remont obecnego lokum? A może po prostu chcesz zmienić wystrój swojej kuchni? Sprawdź, jakie będą panować trendy wnętrzarskie w urządzaniu kuchni. Już teraz możesz przygotować się na urządzanie swojej wymarzonej kuchni zgodnie z najnowszymi wytycznymi stylistów wnętrz. Kuchnia a raczej jej zabudowa,to najczęściej zmieniane pomieszczenie. Spędzamy w niej również sporo czasu, warto więc poświęcić trochę czasu aby odpowiednio przygotować się do remontu lub wyposażenia w nowe meble kuchenne tego pomieszczenia, aby było nie tylko stylowe ale również funkcjonalne.

Nadchodzący rok to kontynuacja bieżących trendów ale również sporo nowości i zaskoczeń.

Funkcjonalność zabudowy kuchni

O wyglądzie kuchni będziemy jeszcze pisać, ale najważniejsza w nadchodzącym sezonie jest funkcjonalność i komfort użytkowania. Kuchnia w końcu to miejsce, gdzie spędza się sporo czasu, dlatego często łączy się salon z kuchnią, niekoniecznie aranżując kuchnię w postaci aneksu, a raczej otwierając ją na salon. Taki układ ma zachęcać do wspólnego spędzania czasu zarówno przy przygotowaniu posiłków aby potem w naturalny sposób przenieść się do salonu. W dobie pandemii, gdzie dużo czasu spędzaliśmy w domach, kuchnia to poza miejscem do pracy było drugim pomieszczeniem, w którym chętnie przebywaliśmy. Dodatkowo, wiele osób chwaliło się, że zdobyło dzięki pandemii wiele nowych umiejętności kulinarnych.

Aby miło spędzać w kuchni czas, powinna ona być funkcjonalna, dlatego ustawienie samych mebli jak i ułożenie rzeczy w nich, powinno być przemyślane i zachęcać do przebywania w kuchni.

Kolory mebli kuchennych

Na jakie kolory projektanci mebli kuchennych stawiają w 2022 roku? Zdecydowanie projektanci odchodzą powoli od tak bardzo popularnych białych mebli kuchennych. Modne kuchnie na wymiar, będą nawiązywać kolorystyką do kamieni szlachetnych. Znajdziemy tutaj głownie kolor czarny, szmaragdowy ale również w kolorze granatu. Dla miłośników białych mebli w kuchni mamy jednak dobrą wiadomość, biel pozostaje z nami na kolejny sezon, ale już nie postaci całej zabudowy utrzymanej w tym kolorze. Do łask zaczynają powracać meble wykonane z drewna.

Meble kuchenne powinny pokazywać klasę, być nieco minimalistyczne.

Materiały z jakich wykonywane będą meble kuchenne

Wiemy już, z jakiej palety barw najlepiej wybierać, teraz pora na materiał, z jakich powinny być wykonane meble kuchenne w nadchodzącym sezonie. Ponieważ raczej nie mamy większego wyboru z materiału, jakiego meble będą wykonane, pomijając tutaj drewno, to warto skupić się na blatach. Modne będą blaty stonowane a zarazem eleganckie, czyli wszelkiego rodzaju blaty wykonane z kamieni naturalnych, konglomeratów, spieków a także blaty z drewna, głównie dębowe.

Modne detale w meblach kuchennych

Kuchnie w 2022 roku jak wspominaliśmy będą minimalistyczne. Jeśli jednak chcemy je wyróżnić, możemy zrobić to w subtelny sposób za pomocą dodatków jak np. uchwyty do szafek kuchennych. Powinny być delikatne, ale zarazem stanowić mocny element w całej zabudowie.

Kuchnia w 2022 roku, to kuchnia nowoczesna

Nowoczesność w kuchni w 2022 roku, to nie pusty slogan. Kuchnia to miejsce, gdzie jesteśmy skłonni zainstalować całkiem sporo nowości. Coraz więcej uwagi w związku z Covid-19, zwraca się na zachowanie maksimum higieny w kuchni. Ma się do tego przyczynić np. bezdotykowa armatura ale również zastosowanie odpowiednich materiałów na meble, dzięki którym łatwiej je utrzymać w czystości i będą one jednocześnie odporne na szorowanie. Główny nacisk kładzie się na blaty, które coraz częściej wykonane są z kamienia, marmuru lub konglomeratu. Coraz częściej klienci będą decydować się na okapy blatowe, które nie rzucają się tak w oczy i nie psują spójności całej koncepcji zabudowy, jak okapy wiszące.

Nie możemy tutaj zapomnieć o roślinach, które coraz częściej i śmielej goszczą w kuchennych wnętrzach. Mają nie tylko pełnić funkcje ozdobne, ale również należy pamiętać o ich funkcjach oczyszczających powietrze. Często rośliny umieszczane są w wiszących kwietnikach czy na półkach.

Pamiętajmy, że warto czerpać z proponowanych przez stylistów czy biura projektowe inspiracji, jednak kuchnia ma być naszym królestwem, dlatego warto połączyć własne oczekiwania z propozycjami stylistów tworząc funkcjonalny i modny mariaż.

Jeśli stawiasz na jakość i doświadczenie w produkcji mebli na zamówienie, oczekujesz indywidualnego podejścia do klienta, zapraszamy do kontaktu. Wszystkich szukających inspiracji zapraszamy do naszej galerii mebli kuchennych na wymiar i nie tylko.


Na blogu