producent mebli kuchennych

Jak wybrać dobrą firmę, która wykona meble kuchenne na wymiar?

Meble kuchenne to najczęściej zamawiany typ mebli na wymiar. Podobnie również nasi klienci najchętniej wybierają wśród naszych usług realizację zabudowy kuchni. Z tego względu postanowiliśmy podpowiedzieć, jak wybrać dobrą i solidną firmę, której warto powierzyć wykonanie i montaż mebli do kuchni na wymiar.

Projekt mebli kuchennych

Niektórzy klienci mają dokładną wizję swojej wymarzonej kuchni. Konkretne rodzaje szafek, kolory frontów, typy uchwytów czy prowadnic do szuflad. Ale nie wszyscy klienci są tak zorientowani lub nie do końca wiedzą co chcą. Tacy klienci powinni szukać firmy, która poza samym wykonaniem mebli kuchennych, przygotuje również ich projekt. Dzięki projektowi, mamy wizualizacje naszych mebli kuchennych i łatwiej dokonywać wtedy ewentualnych zmian lub poprawek w rozmieszczeniu mebli.

Wykonanie projektu w zależności od firmy może być darmowe lub odpłatne. Zwykle w wypadku odpłatności, jest ona pobierana wyłącznie wtedy, kiedy firma meblowa wykona projekt oraz wycenę, a klient nie zdecyduje się na skorzystanie z usług tej konkretnej firmy.

Niektórzy, już bardziej wymagający klienci, korzystają z usług biur projektowych i przychodzą do nas z gotowym projektem. W takim wypadku omawiamy projekt, prezentujemy próbki materiałów, z których wykonamy meble do wglądu i akceptacji klienta i działamy.

Wycena mebli kuchennych

Niektóre firmy oferują wycenę mebli online. My nie jesteśmy zwolennikiem takiego rozwiązania. Dlaczego? Z prostego powodu. Część klientów myli pojęcia i przy wycenie zdalnej dochodzi do nieporozumień. Czasem możemy klientowi zaproponować bardziej funkcjonalne rozwiązanie lub wariant mebli w wersji bardziej ekonomicznej. Dlatego w wypadku dość skomplikowanego zamówienia, jakim niewątpliwie są meble kuchenne, stawiamy przy wycenie jednak na osobiste spotkanie. Wycenę zdalną robimy głównie pojedynczych mebli.

Trochę inaczej ma się rzecz z gotowym projektem mebli, wykonanym przez projektanta. Wtedy klient dokładnie wie, czego oczekuje od nas i my tez wiemy, co mamy wycenić. W takim wypadku jak najbardziej możemy dokonać dość dokładnej wyceny online.

Materiały z jakich wykonane są meble oraz użyte akcesoria

Producenci często prześcigają się w wymyślaniu akcesoriów ułatwiających użytkowanie mebli na zamówienie. Warto z nich korzystać. Jednak nie każda firma wie o wszystkich nowościach, przemilcza je bo nie do końca zna ich zastosowanie, wie o nich czy w końcu umie je montować.Dlatego warto sprawdzić firmę, której polecimy wykonanie mebli kuchennych, czy będziemy mogli w meblach użyć nowoczesne rozwiązania.

Umowa na wykonanie mebli na wymiar

Wybrałeś firmę, która wykona twoje meble na wymiar, zaakceptowałeś wycenę, ale firma nie chce podpisać z Tobą umowy? Umowa przy każdym zleceniu/zamówieniu to podstawa. W niej zawarte masz wszystkie swoje prawa i obowiązki jakie spoczywają na wykonawcy zlecenie. Często na jej podstawie możesz egzekwować gwarancję lub rękojmię. Szukaj zatem sprawdzonej firmy, która podpisze bez wahania umowę na zlecone jej zamówienie.

Realizacja zamówienia mebli

Solidna firma produkująca meble na wymiar, powinna określić klientowi, do jakiego momentu realizacji, zamówienie może być jeszcze modyfikowane. Niejednokrotnie mieliśmy przypadek, że zmieniła się wizja klienta, już po podpisaniu zlecenia na wykonanie mebli. Zawsze ustalamy z klientem, do kiedy może zgłaszać nam poprawki i jakiego typu.

Montaż mebli kuchennych na wymiar

Montaż mebli na wymiar, może wydawać się prostym skręceniem wcześniej przygotowanych elementów. Złożeniem puzzli w całość. Tak niestety nie jest. Często jakiś element musimy dociąć na miejscu. Nie ukrywajmy, podczas montażu szczególnie zabudowy kuchennej, dużo się dzieje, pyli, śmieci. Dlatego szukaj takiej firmy, która tego nie ukrywa, a potrafi odpowiednio zabezpieczyć podłogi czy nowo nabyty sprzęt AGD przed ewentualnym uszkodzeniem.

Dowiedź się, jak wybrana przez Ciebie firma podchodzi do montażu urządzeń AGD. Część firm nie posiadając odpowiednich uprawnień godzi się mimo wszystko na montaż, część firm robi jedynie otwór np. pod osadzenie zlewu a montuje jedynie okap. Część firm osadzi zlew, ale nie zajmie się jego podłączeniem do kanalizacji...Wariantów działań jest naprawdę sporo, dlatego zanim wybierzesz firmę, której powierzysz wykonanie mebli, spytaj czego możesz oczekiwać w kwestii sprzętu AGD.

Na koniec warto ustalić, kto sprząta po montażu mebli. Jak pisaliśmy, często po montażu mebli pozostaje pył z płyt meblowych czy elementy zabezpieczające meble lub sprzęt AGD. Dlatego warto ustalić, kto sprząta, żeby się nie rozczarować.

Gwarancja na zrealizowane meble

Producenci płyt meblowych z jakich wykonujemy meble, dają zwykle 2 lata gwarancji na sam materiał. Uczciwa firma tworząca meble na zamówienie, nie będzie bała się udzielić również gwarancji na wykonaną przez siebie pracę a więc montaż. Czasem zdarzy się jakieś niedopatrzenie czy inna niekoniecznie zależna od nas usterka. Warto szukać zatem firmy, która poczuwa się do ewentualnego usunięcia wad, nie wynikłych z nieprawidłowego użytkowania mebli.

Przypominamy, że nasi pracownicy zawsze z chęcią udzielą ci wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące cię pytania, rozwieją wątpliwości. Zapraszamy do kontaktu oraz odwiedzenia galerii naszych realizacji w tym galerii mebli kuchennych na wymiar.


Na blogu