Zalety mebli na zamówienie

meble na wymiar zamówienie kraków Wymiar mebli taki, jaki chcemy

Często idąc do salonu meblowego szukamy konkretnego mebla. Ktoś może potrzebować regału, ktoś będzie szukał szafy do sypialni a inny szafy na przedpokój. Niestety, w salonach dostaniemy meble produkowane seryjnie. Jeśli dysponujemy nietypowym wnętrzem - np. mieszkaniem w kamienicy czy też mieszkanie na poddaszu ze skosami, będziemy mieć problem przy wyborze mebli. Często wychodzimy z salonu z nowym meblem i uczuciem niedosytu. Niby nowa szafa, ale przydałaby się trochę wyższa, a może szersza, inaczej zamykana czy też z innym wyposażeniem.

Meble na wymiar nie pozostawiają kompromisów. Otrzymujesz dokładnie taki mebel, jakiego potrzebujesz. Nietypowy rozmiar, czy umiejscowienie półek a może dodatkowe gadżety z wyposażenia, nie są tutaj problemem.

Materiał z jakiego wykonane są meble

Tutaj też nie musimy iść na kompromis. Chcemy meble drewniane, to wybieramy drewno jako nasz materiał. Nie musimy ratować się drewnopodobną okleiną. Wybieramy okleinę taką, jaka pasuje do pozostałych mebli, a nie jedynie kolorystycznie zbliżoną. Tak samo jak możemy się zdecydować na lakierowanie frontu czy też nie.

Meble na zamówienie - idealne do małych wnętrz

Często w niewielkich pomieszczeniach jak łazienka, kuchnia czy nawet mały pokój, urządzenie takiego wnętrza, jest nie lada wyzwaniem.

Z pomocą przychodzą meble na wymiar, dzięki którym możemy wykorzystać optymalnie każdą wolną przestrzeń. Możemy stworzyć wiele przestrzeni do przechowywania rzeczy czy też schowków. Dzięki tego typu meblom zyskamy nową, dodatkową przestrzeń.

Sposób otwierania mebli

Zamawiając meble na wymiar, nie musimy ograniczać się jedynie do klasycznie otwieranych mebli. Producenci akcesoriów do mebli przygotowali szereg rozwiązań, które ułatwią i uprzyjemnią korzystanie z mebli. Nie tylko mówimy tutaj o drzwiach przesuwnych ale również o mechanizmach umożliwiających komfortowe, bezdotykowe otwieranie szafek czy szuflad jak również bezgłośne zamykanie szafek. Szczególnie duży wybór mamy jeśli chodzi o meble kuchenne.

Trwałość mebli na wymiar

Niektóre salony czy też firmy produkujące meble, są wręcz znane z tego, że ich meble nie są zbyt wytrzymałe czy trudne w montażu. Z meblami na wymiar takiego problemu nie ma. Zwykle są one montowane przez fachowców z wieloletnim doświadczeniem, więc odpada tutaj problem montażu. W wypadku mebli na wymiar, nikt też nie oszczędza na materiale, z jakiego tworzone są meble, bo to Ty, jako klient, wybierasz ten materiał. Dodatkowo, zwykle producent płyt daje gwarancje min. 2 lat na materiały, z jakich robione są meble.

Oszczędność czasu

Decydując się na wybór mebli na wymiar, zyskujemy czas. To pracownik firmy przyjeżdża do nas i dokonuje pomiaru i wyceny mebli. Następnie przyjeżdża ekipa montażowa, która instaluje w wybranym wnętrzu meble. Ty nie musisz udawać się do salonu, martwić się o transport mebli do siebie i w końcu o to, czy dasz radę je samodzielnie złożyć. W wypadku mebli na zamówienie, robi to za Ciebie firma, której powierzyłeś wykonanie mebli. Nie martwisz się czy części pasują do siebie, czy nie zabrakło jakiejś śrubki. Odbierasz u siebie w domu gotowe meble i cieszysz się ich użytkowaniem.