Zabudowa przedpokoju

zabudowa przedpokoju krakow

Przedpokój

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie do którego trafia każda osoba, wchodząca do naszego mieszkania czy domu. To miejsce, które w dużej mierze świadczy o nas i naszym domu. Często przedpokoje są wąskie i dość długie. Mało ustawne i ciężko ustawić jakiekolwiek meble w taki sposób, aby nie przeszkadzały wchodzącym do domu osobom.

Zabudowa przedpokoju - prawdziwe wyzwanie

Z powodu mało sprzyjających rozmiarów przedpokojów, funkcjonalne urządzenie przedpokoju to nie lada wyzwanie zarówno dla właścicieli jak i dla nas.

Zwykle spotykamy się z dość wąskimi przedpokojami, lub wąskimi i długimi. Montaż tradycyjnego wieszaka na kurtki i płaszcze odpada, ponieważ zająłby on połowę szerokości takiego przedpokoju. Zwykle jednak, udaje się znaleźć jakąś wnękę, czy sprytnie obmyśleć zabudowę w postaci szafy, która skryje naszą odzież wierzchnią. Nie można zapominać o miejscu na przechowywanie butów czy dodatków w postaci czapek lub szalików.

Meble na wymiar do przedpokoju - co wybierać?

W przedpokoju najważniejsza jest szafa. To tutaj, w zależności od miejsca jakim dysponujemy lub naszych indywidualnych potrzeb, możemy zmieścić zarówno kurtki czy płaszcze jak i parasole, czapki czy buty. Warto zaprojektować wnętrze szafy tak, aby na wszystkie wymienione rzeczy znalazło się miejsce i aby łatwo można było odnaleźć rzecz której szukamy.

Jeśli nie dysponujemy aż tak dużą przestrzenią, aby zafundować sobie całkiem sporą szafę, warto rozważyć szafkę na buty. To mebel, który jest płytki, nie będzie zbytnio odstawał nam od ściany, możemy za to nadać mu dowolną wysokość. Wszystko zależy od ilości butów, jakie chcemy w szafce pomieścić.

Nawet w niewielkim przedpokoju warto wkomponować w szafę lub na ścianie lustro. Nie tylko pozwoli nam szybko skontrolować nasz wygląd przed wyjściem z domu, ale również optycznie powiększy pomieszczenie.

Jeśli dysponujemy odpowiednią powierzchnią, możemy pomyśleć o wstawieniu jakiegoś siedziska, dzięki któremu zmienimy obuwie w komfortowy sposób. możemy połączyć w efektownej skrzyni funkcję siedziska z funkcją przechowywania.

Niezależnie jednak od tego na co się zdecydujemy, meble do przedpokoju na wymiar, ułatwią nam korzystanie z niewielkiego przedpokoju, w dużym i przestronnym przedpokoju pomogą wprowadzić ład i nadadzą odpowiedni klimat wnętrzu.