Czym kierować się przy wyborze firmy do wykonania mebli na zamówienie?

zabudowa wnęk kraków

Jeśli decydujemy się na meble na wymiar, robimy to w konkretnym celu. Zwykle oczekujemy, że nadadzą nowy wygląd wnętrzu, nową funkcjonalność , spełnią nasze oczekiwania co do użyteczności pomieszczenia. Ponieważ są to meble wykonywane według wskazówek klienta, jak i z dokładnie wybranych przez klienta materiałów, są one zwykle nieco droższe od tych sklepowych, robionych w fabrykach.

Zwykle decydujemy się na wykonanie jakiejś zabudowy np. wnęki, aneksu kuchennego czy też całego salonu a niekiedy mieszkania. Wiąże się to już z poniesieniem konkretnych kosztów. Dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie wybranie firmy-fachowców, którzy wykonają meble dla nas. Meble, które przetrwają lata.

Jak skutecznie szukać firmy, która wykona nasze meble na wymiar?

Popytaj znajomych. Poczta pantoflowa, wrażenia Twoich znajomych to bezcenne źródło informacji. Zawsze znajomy, jest pewniejszym źródłem niż nieznajoma osoba z internetu. Jeśli podoba nam się realizacja mebli u przyjaciół, jakość ich wykonania, nie wahajmy się skorzystać z usług takiej firmy. Jeśli nikt z naszych znajomych nie wykonywał zabudowy na wymiar, szukajmy opinii w internecie. Nie kierujemy się jednak opiniami na jednym forum, ale raczej poszukajmy informacji i opinii o firmie w większej ilości miejsc.

Czy cena za meble na zamówienie jest najważniejszym kryterium?

Oczywiście, cena usługi jest ważna, ale nie najważniejsza. Zwykle za wykonanie zabudowy kuchni, wnęki w zależności od materiałów, zapłacimy kilka tysięcy złotych. Czy jeśli zaoszczędzimy 100-200 zł, a mebel wykona nam przypadkowa osoba, o nieznanej renomie, będziemy zadowoleni? Niekoniecznie. W takim wypadku, cena powinna grać drugorzędną rolę. Starajmy się dotrzeć do osób, u których firma, jakiej usługami jesteśmy zainteresowani, wykonywała meble i sprawdzić i jakość jak i jakość wykonania i wykończenia zabudowy.

Na co zwracać uwagę wybierając firmę wykonującą zabudowy meblowe?

Na portfolio. Każda licząca się w branży firma, powinna na stronie mieć przynajmniej kilka swoich realizacji. Jeśli ich nie ma, nie zawracaj sobie nawet głowy dzwonieniem do nich. Jeśli nie jesteś w stanie zweryfikować w żaden sposób realizacji danej firmy, skąd możesz wiedzieć, czy ma odpowiednie kwalifikacje do wykonania mebli u Ciebie?

Sprawdzaj również referencje. Zwykle referencji udzielają urzędy jak i firmy, ale zdarzają się również osoby prywatne. Z referencji możesz dowiedzieć się nie tylko czy firma jest zadowolona, ze zrealizowanych mebli, ale również jak przebiegała współpraca.

Pytaj, pytaj, pytaj...

Jeśli czegoś nie wiesz, nie jesteś pewien pytaj. Jeśli wykonawca unika odpowiedzi wprost, raczej nie powierzaj mu wykonania swoich mebli. Możesz się zdziwić jak dowolnie ktoś może interpretować Twoje słowa, lub przemilczeć ważne dla Ciebie informacje.

Ile wynosi gwarancje na meble na zamówienie?

Zapytaj, ile wynosi gwarancja na wykonane przez firmę meble. Czy gwarancja obejmuje jedynie materiał, czy również wykonanie. Niejednokrotnie zdarza się tak, że dopiero po jakimś czasie użytkowania, wychodzi na jaw nieprawidłowe wykonanie lub niewykończenie mebla. Warto mieć możliwość zgłoszenia takiej reklamacji nawet po pewnym czasie od odbioru mebli.

Ile kosztuje wykonanie pomiaru i projektu?

Niektóre firmy aby przygotować wycenę dla Ciebie pobierają za to opłatę, w wypadku kiedy nie skorzystasz z ich usług. Jest to nieuczciwe traktowanie klienta i nie zgadzaj się na takie praktyki. Przyjazd do klienta, pomiar i wycena oraz szczegółowe odpowiedzi na pytania klienta powinny być zawsze gratis.

Przygotuj się do spotkania z przedstawicielem firmy

Pomyśl odpowiednio wcześniej jakiego typu meble chcesz zamówić, jak mają wyglądać i jaką mieć funkcjonalność. Przygotuj listę pytań jaka Cię nurtuje, żeby podczas spotkania z przedstawicielem firmy, niczego nie zapomnieć.

Zawsze podpisuj umowę z firmą wykonującą meble na zamówienie

Podpisuj umowę. Zwykle musisz zapłacić zadatek na materiały. Dlatego przypilnuj aby w umowie były dokładnie wyszczególnione wszystkie elementy, jakie ma wykonać dana firma, termin realizacji usługi, terminy płatności oraz okres gwarancji na meble.

Podsumowanie

Warto nie spieszyć się z wyborem wykonawcy mebli na zamówienie. Wystarczy trochę popytać znajomych czy poszukać informacji w internecie i pooglądać realizacje. Ważnym elementem powinno być spotkanie z przedstawicielem firmy, która ma wykonywać Twoje meble. Jeśli nie wzbudza on zaufania, raczej nie decyduj się na skorzystanie z usług takiej firmy. Zawsze podpisuj umowę. To ona zapewni Ci gwarancję właściwego wykonania usługi i w razie problemów warunki reklamacji.