Szkło w meblach na zamówienie

szkło laminowane w meblach na wymiar

Zalety szkła w meblach na zamówienie

Szkło często stosujemy w naszych meblach np. w drzwiach szaf przesuwnych, czy też w kuchni, zwykle na ścianie pomiędzy meblami. Coraz większą popularność zyskują również stoliki wykonane na wymiar, z tego rodzaju szkła. Z powodu swoich walorów użytkowych, często szkło montujemy również w łazienkach.

Szkło bardzo łatwo utrzymać w czystości, więc ewentualne ślady czy to po palcach czy też z pryskającego tłuszczu, szybko i prosto można z niego usunąć.

Dodatkowo w kuchni, nasze ściany nie wymagają już kładzenia kafelków i potem żmudnego czyszczenia tłustych plam z fug a niekiedy nawet konieczności ich wymiany. Szkło doskonale zabezpieczy również ściany, przed działaniem wody.

Błyszczące szkło, zastosowane nawet w niewielkim pomieszczeniu, a zwykle nasze kuchnie takie są, pozwala na optyczne powiększenie pomieszczenia.

Szkło Lacobel

Szkło to jest stosunkowo niedrogie, za to dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu każdy dobierze odpowiedni kolor do swojego wnętrza. Z jednej strony, szkło to pokryte jest wysokiej jakości ekologicznym, bezpiecznym dla środowiska lakierem, dzięki czemu szkło jest odporne na zarysowania oraz zabrudzenia. Sprzyja temu również sposób montażu szklanych tafli, - szklaną powierzchnią na zewnątrz.

Szkło w Lacobel pokryte jest warstwą polipropylenu, która zapobiega, w przypadku pęknięcia tafli szkła, rozpryśnięciu.

Szkło Laminowane

Szkło to powstaje w wyniku zgrzewania kilku warstw szkła, połączonych folią laminującą. Dzięki zastosowaniu folii, w przypadku stłuczenia lub pęknięcia szyby, tafla nie rozsypie się na drobne kawałki. Folie mogą być bezbarwne lub kolorowe.

Ten rodzaj szkła pozwala również na umieszczenie pomiędzy warstwami szkła grafiki, dzięki czemu można nadać wnętrzu wyjątkowy charakter.

Szkło laminowane, może być montowane również na zewnątrz budynku i jest bardziej wytrzymałe i uniwersalne od szkła Lacobel. Znajduje zastosowanie nie tylko jako ozdoba we wnętrzu, ale również robi się z niego schody, balustrady czy daszki.