Rodzaje oświetlenie w meblach na zamówienie

oświetlenie w meblach na wymiar kraków

Oświetlenie w meblach na wymiar

Oświetlenie jakie zastosujemy w meblach na wymiar, nadaje im niepowtarzalny charakter i wygląd. To my decydujemy o tym, czy montujemy oświetlenie oraz jaki typ oświetlenia w tym kolor wybieramy. Kupując gotowe meble musimy dostosować się do tego, co oferuje producent takich mebli. Wybierając meble na zamówienie, to my staje się kreatorem i możemy realizować nasze marzenia.

Oświetlenie mebli jest niezwykle ważne w kuchni, w której spędzamy sporą część czasu, a która niekiedy jest centrum domu. Skomplikowana, wielopoziomowa zabudowa kuchni sprzyja powstawaniu niedoświetlonych naturalnym światłem zakamarków czy fragmentów blatów. Ciężko nam będzie cokolwiek przygotować na niedoświetlonej płaszczyźnie. Dlatego nasi klienci zawsze wybierają oświetlenie w zabudowie kuchennej.

Jakie oświetlenie wybrać do mebli?

To, jakie oświetlenie wybrać do danego pomieszczenia czy nawet typu mebli, powinno zależeć od funkcji, jakie będzie pełniło. Inne oświetlenie powinniśmy zastosować w meblach w salonie, inne w łazience a jeszcze inne w zabudowie kuchennej. Pamiętajmy, że zastosowane oświetlenie wpłynie również na wygląd naszych mebli.

Halogeny, oświetlenie halogenowe

Oświetlenie tego typu często montowane jest w sufitach podwieszanych. Znajdziemy je w łazience czy kuchni. Montujemy je na dość wczesnym etapie, dlatego warto się zastanowić nad jego funkcją jak i rozmieszczeniem. O ile w łazience, nie musimy w sposób szczególny eksponować mebli, to w kuchni takie zastosowanie na pewno się przyda. Kolejnym ważnym zdaniem szczególnie jeśli chodzi o kuchnie, jest odpowiednie oświetlenie licznych blatów, zakamarków, tak, aby korzystanie z kuchni było przyjemne a blat roboczy dobrze doświetlony.

Halogeny znajdziemy często montowane jako oświetlenie podszafkowe. Zwykle tego typu światło jest ciepłe i doskonale oświetla nam przestrzeń pod szafkami wiszącymi - blaty.

Halogeny były również popularne w meblach klasycznych i montowane ponad szafkami. Tego typu oświetlenie eksponuje nam fronty szafek i lekko doświetla wnętrze. W wypadku tego typu oświetlenia, musimy doświetlić jeszcze blaty.

Oświetlenie LEDowe, oświetlenie typu LED

Jest to technologia dość nowa, ale już powszechnie stosowana. Zastosowanie oświetlenia LED, pozwala nam oszczędzić dużą ilość prądu. Przy tego typu oświetleniu niezwykle ważna jest temperatura światła. Światło LED często ma zimny odcień, co może niektórym przeszkadzać.

Oświetlenie LED występuje w postaci punktowej lub w postaci pasków tzw. paski ledowe.

Oświetlenie LED typu punktowe możemy montować na zasadzie wpuszczenia w korpus szafki lub zewnętrznie.

Oświetlenie paskowe to pasy montowane zwykle w profilach aluminiowych. Ich zastosowanie jest niezwykle wszechstronne od oświetlenia luster, wnętrza szafek po doświetlanie frontów i blatów. Oświetlenie paskowe montowane może być do szafek już gotowych jak i wpuszczane w płytę w trakcie wykonywania szafek.

oświetlenie led w meblach na wymiar kraków