Meble w stylu skandynawskim

szafy przesuwne kraków Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Jedno z ostatnich naszych zleceń mebli, polegało na wykonaniu zabudowy do kuchni w stylu skandynawskim.

Styl skandynawski jest niezwykle charakterystyczny. To spore, jasne przestrzenie z meblami w prostym stylu. To co cechuje ten styl to właśnie jasny kolor, naturalne materiały i przestronne wnętrza. Nie znajdziemy tutaj tylu ozdób mebli, jakie stosuje się np w meblach utrzymanych w stylistyce Prowansji.

Ponieważ pomieszczenia utrzymane w stylu skandynawskim powinny być przestronne i jasne, w oknach nie powinny znajdować się firanki ani tym bardziej zasłonki, ograniczające dopływ światła do wnętrza. Wnętrza są zwykle białe, z małymi akcentami w kolorze zielonym (głównie rośliny), niebieskim lub ciemnymi(elementy mebli czy wyposażenia). Te kontrastowe elementy, mają dodawać charakteru wnętrzu kuchni czy pokoju.

Ściany pomieszczeń utrzymane są w kolorze białym, po to aby optycznie jeszcze powiększać pomieszczenie i odbijać światło.

Skandynawia to bogactwo naturalnych surowców jak drewno. Podłogi w takich wnętrzach zwykle są z naturalnego drewna, podobnie jak meble. Z naturalnych materiałów spotkamy się z pewnością ze szkłem, kamieniem czy ceramiką. Każdy element wykończenia, powinien być naturalny a elementy dekoracyjne powinny sprawiać wrażenie, że znajdują się tu przypadkowo.

Kuchnie, ale również całe mieszkania urządzone w stylu skandynawskim cechuje minimalizm ale również niepowtarzalna funkcjonalność. Mimo, że wydaje się to dość proste, ciężko urządzić mieszkanie w taki sposób, aby nie było przeładowane meblami, a jednocześnie wszystko znajdowało się na wyciągnięcie ręki.

Nasza realizacja kuchni w skandynawskim stylu

To co przełamuje biel mebli to naturalny blat dębowy o grubości 38 mm. Dąb jako twarde drzewo, zapewnia wieloletnie użytkowanie mebli, bez obawy o uszkodzenia. Aby zabezpieczyć blat, został on polakierowany lakierem bezbarwnym.

Meble wykonane z białych frontów, lakierowanych w macie. Dzięki lakierowaniu, fronty są dodatkowo zabezpieczone. Jak widać, zleceniodawca wybrał czarne, minimalistyczne uchwyty, pasujące do sprzętu AGD i nawiązujące również do stylistyki skandynawskiej. Zgodnie z założeniem, że maksymalnie dużo rzeczy powinno znajdować się pod ręką, meble wyposażono w dużą liczbę szuflad dużo bardziej praktycznych i pojemnych od tradycyjnych szafek kuchennych. Na uwagę zasługują również półki, zlokalizowane na boku ciągu mebli.