Jakie kolory mebli kuchennych na wymiar są obecnie modne?

kolory mebli kuchennych zamawianych u nas

Meble kuchenne na zamówienie

Meble kuchenne lub zabudowa całej kuchni to obecnie najczęściej wybierana usługa przez naszych klientów. Na przestrzeni lat, moda na kolorystykę mebli do kuchni ulegała wielokrotnie zmianom. Część naszych klientów kierowała się ponadczasowością wyboru, część obecnymi trendami w designie.

Jaki kolor mebli do kuchni jest najchętniej wybierany?

Kiedyś kolorem królującym w naszych kuchniach był kolor imitujący drewno, czyli wszelkie odmiany brązu. Obecnie, niewątpliwie najchętniej klienci sięgają po biel. Białe szafki i kontrastowe dodatki, to ponadczasowy wybór. Biały kolor świetnie sprawdza się zarówno w przypadku klasycznych płyt MDF, jak i frontów lakierowanych. Biały kolor mebli kuchennych to również uniwersalność. W tym kolorze możemy wykonać bardzo modne, nowoczesne lakierowane szafki z uchwytami frezowanymi jak i szafki pasujące do wnętrz w stylu skandynawskim czy prowansalskim z uchwytami klasycznymi, w kontrastowym kolorze. Czasem klienci wybierają białe fronty szafek a korpusy oraz blaty w innym kolorze np. czarnym lub imitacji drewna.

Często też klienci, właściciele nieco większych kuchni, decydując się na wyspę w kuchni, wybierają szafki w kolorze białym, za to fronty w wyspie są w kontrastowym kolorze, w którym utrzymane są inne detale w meblach kuchennych.

Kilka lat temu pojawiła się moda na zabudowę kuchni dwukolorową, która dawała efekt kontrastowych pasów, które wizualnie powiększały niewielkie kuchnie. Dolne szafki utrzymane były zwykle w ciemnej kolorystyce, za to szafki górne, wiszące, były zwykle jasne lub w kontrastowym kolorze, rzadziej odwrotnie. Najpopularniejsze połączenia to biel i czerń, czerwień i czerń, limonka i czerń, beż i brąz. Trend ten utrzymuje się z przerwami do chwili obecnej.

Coraz częściej jednak nasi klienci decydują się na zdecydowane barwy frontów jak np. bordo czy fronty w kolorze czarnym, chociaż nadal królują fronty lakierowane.