Jak dbać o drewniane meble łazienkowe?

drewniane meble łazienkowe

Meble łazienkowe kiedyś a dziś

Niegdyś nikt nie myślał o meblach w łazience. Potem, pojawiły się prowizoryczne zabudowy, częściowo mające za zadanie maskowanie pionów z rurami, częściowo służące stworzeniu dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Te zabudowy niewiele mają wspólnego z tym, co jesteśmy w stanie uzyskać dzisiaj i czego oczekują nasi klienci. Dzięki meblom na wymiar do łazienki możemy nie tylko przykryć szpecące piony rur, ale również ukryć pralkę, suszarkę czy kosz na brudną bieliznę.

Warto pamiętać, że meble łazienkowe potrzebują szczególnej uwagi. Nie warto na nich oszczędzać, gdyż tańsze meble zwykle są gorszej jakości co wiąże się z szybszym ich zużyciem, gdyż w łazience o czym warto pamiętać, często panują niesprzyjające dla mebli warunki jak wilgoć czy zalania.

Drewno w meblach łazienkowych

Klienci często decydują się na zastosowanie drewna w meblach, ze względu na ponadczasowy design oraz niepowtarzalny wygląd wnętrza. Coraz częściej drewno stosujemy również w aranżacjach łazienek czy to w formie blatów czy też frontów do szafek. Nasi klienci bardzo często decydują się na drewniane blaty, które nadają wnętrzu łazienki egzotyki.

Nie trzeba od razu wybierać litego drewna, które może w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu wydawać się zbyt ciężkie. Świetnym rozwiązaniem są meble łazienkowe z fornirem wykonanym z drewna.

Jak dbać o drewniane meble łazienkowe?

Przede wszystkim, należy zapobiegać ich zawilgoceniu. Jeśli dostrzeżemy ślady wody, warto od razu ją wytrzeć. W przypadku litego drewna, jeśli nie będziemy wody usuwać regularnie, powstaną nam nieestetyczne, ciemne plamy. W przypadku mebli fornirowanych, zacznie nam odchodzić fornir. Do czyszczenia używamy miękkich szmatek i najlepiej specjalistycznych emulsji do drewna. Unikamy wszelkich środków do szorowania, zawierających granulki, gdyż rysują one gładką powierzchnię mebli drewnianych. Podobnie nie szorujemy drewna zmywakami czy ostrymi szczotkami. Drewniane blaty warto co jakiś czas impregnować lub też olejować, co w znaczny sposób przedłuży ich żywotność.