Jakie meble wybrać do swojej kuchni?

zabudowa kuchni kraków Dlaczego klienci najczęściej zamawiają u nas meble do kuchni (zabudowę kuchni)?

Żyjemy w czasach, kiedy mało kogo stać na duże mieszkanie. Zwykle kupując pierwsze mieszkanie decydujemy się na kawalerkę, czy też lokal ok. 40-50 m2. Jest to zwykle podyktowane względami finansowymi. Mniejsze mieszkania są tańsze w urządzeniu jak i eksploatacji. Niestety, mniejsze mieszkanie, to również mniejsza powierzchnia do aranżacji i życia.

Zwykle nasze mieszkania kupujemy w blokach lub apartamentowcach, są one nierzadko nieustawne, czyli możemy mieć problem, z kupieniem mebli, lub dopasowaniem mebli z ofert salonu do naszego wnętrza. Często stajemy przed dylematem, jak w 2 pokojach, czy też sypialni i salonie z aneksem, pomieścić wszystkie swoje rzeczy, jednocześnie zachowując ładny wygląd wnętrza. W wypadku niewielkich mieszkań, warto zastanowić się nad zagospodarowaniem każdej wolnej przestrzeni.

Jeśli dysponujemy dużą kuchnią, łatwiej nam wybrać czy też znaleźć odpowiednie meble. W wypadku kiedy mamy jedynie aneks kuchenny, lub nasza kuchnia nie należy do największych, wybór gotowych mebli jest bardzo ograniczony. Dodatkowo, gotowe meble nigdy nie będą idealnie dopasowane do wymiarów naszej kuchni. Często zostanie z jednej lub drugiej strony niezagospodarowana przestrzeń. W wypadku niewielkich powierzchni, jest to marnowanie cennego miejsca, w które moglibyśmy wpasować wysuwany kosz czy też szafkę na butelki.

Jeśli już wiemy, dlaczego warto zainwestować w meble na wymiar, jakie szafki powinniśmy wybrać do naszej kuchni? Powinniśmy zastanowić się, z jakich rzeczy najczęściej korzystamy, i ile szafek faktycznie potrzebujemy. Często może się okazać, że lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne szafki będą szuflady. Szufladę łatwiej wysunąć i dostać się do rzeczy będących nawet głęboko. W wypadku zwykłej szafki, żeby dostać się do rzeczy na końcu półki, musielibyśmy wyłożyć z połowę jej zawartości. Szafki z szufladami to również większy porządek i...więcej miejsca.

W standardowej szafce mamy zwykle 2 półki. W tych samych rozmiarów szafce z szufladami, zmieści się nam 3-4 szuflady. Zyskujemy więc więcej przestrzeni do przechowywania. Kolejnym ważnym aspektem za większą liczbą szuflad w kuchni są przegródki, stojaki przekładki, jakie możemy zastosować w szufladach. Dzięki nim nawet niewielkie rzeczy będą w szufladach zawsze na swoim miejscu. Szafki na talerze czy garnki? A nie lepiej zastosować w to miejsce szafek z szufladami i w wypadku talerzy stojakami na talerze? Stojaki zapobiegną przemieszczaniu się talerzy.

Warto też zastosować tzw. strefy w kuchni. Strefę gdzie będziemy przygotowywać herbatę - tutaj ważne, aby mieć pod ręką dostęp do kubków/szklanek jak i miejsce, gdzie znajduje się herbata, kawa czy cukier jak i czajnik. Podobnie zwróćmy uwagę na strefy przygotowywania posiłków itp.

Niezwykle ważnym elementem w kuchni jest właściwe umiejscowienie zlewu. O ile to możliwe, starajmy się umiejscowić zlew tak, aby przy nim stojąc, nie stać plecami do okna. Zabierze nam to cenne światło. Uważajmy na zlewy umiejscowione w rogach czy też blisko ścian. Zawsze obok takiego zlewu umieszczajmy kafelki lub panele szklane. Niezastosowanie się do tej rady spowodować może zachlapanie ściany przy zwykłym myciu naczyń.

Meble kuchenne na wymiar to również idealna propozycja dla tych, którzy marzą o zabudowie sprzętu AGD. Niestety nie ma w sklepach dostępnych paneli do zabudowy zmywarki czy też lodówki, dopasowanych do wybranych przez nas pozostałych mebli kuchennych.

Co jeśli nie wiem zupełnie jakie meble chcę do kuchni?

Dla niezdecydowanych osób szczególnie polecamy usługę mebli na wymiar. Nasz pracownik przeprowadzi z Państwem wywiad, podczas którego postara się dowiedzieć jaką funkcjonalność powinna spełniać kuchnia. Na tej podstawie, zostanie dla Państwa przygotowany indywidualny projekt kuchni. Projekt ten może być oczywiście zmodyfikowany według Państwa wytycznych, ale będzie stanowić doskonały punkt wyjścia do opracowania końcowego wyglądu Państwa kuchni.