Kiedy wymienić meble kuchenne?

meble kuchenne

Meble kuchenne, kiedy warto pomyśleć o ich wymianie?

Dobra pora na wymianę mebli kuchennych czy też każdych innych, to rzecz subiektywna. Często mieszkamy w mieszkaniu już dobrych kilka czy też kilkanaście lat, przyzwyczajeni stale do tego samego widoku. W ogóle nie myślimy o nowych meblach, skoro stare nadal się nadają do użytku. Jednak pewnego dnia, zmienia się nasze postrzeganie mebli. Nie są one już tak ładne, jak kilka czy kilkanaście lat temu, a może przestają spełniać swoje funkcje, bo potrzebujemy zdecydowanie więcej miejsca, a może do zmiany umeblowania zmusza nas nowa sytuacja życiowa, np. pojawienie się nowego członka rodziny...

Dlaczego meble w kuchni są takie ważne?

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, szczególnie jeśli lubimy gotowanie lub spotkania z przyjaciółmi. To tutaj kierujemy co rano kroki, aby zaparzyć kawę czy przyrządzić rodzinne śniadanie. To tutaj przygotowujemy posiłki dla ukochanych osób, po to aby je wspólnie zjeść

Meble w tym miejscu, mają tendencję do różnego typu wypaczeń. Dzieje się tak z powodu dość dużej wilgoci panującej w pomieszczeniu jak i częstego kontaktu mebli z wodą. Często przy złej wentylacji, szczególnie zimną, woda skrapla się na oknach a nie rzadko i na samych meblach. Często też spiesząc się, zaniedbujemy wytarcie skapującej lub rozlanej wody i tak na meblach powstają zacieki, a z czasem płyta z której meble są wykonane puchnie od nadmiaru wody, a okleina zaczyna nieestetycznie odchodzić.

To dobry moment na wymianę mebli kuchennych. Również warto rozważyć wymianę mebli kuchennych podczas remontu całej kuchni – malowania, wymiany podłogi czy też płytek naściennych.

Nie da się ukryć, że wymiana mebli kuchennych wiąże się z bałaganem, więc warto ogólny nieporządek, który będzie w kuchni w czasie remontu , wykorzystać i od razu iść za ciosem i wymienić meble kuchenne.

Pamiętajmy, że meble kuchenne są na tyle wdzięczne, że nieraz niewielka zmiana w postaci np. wymiany frontów, pozwoli na diametralne odświeżenie wyglądu mebli kuchennych, a koszt takiego zabiegu jest zdecydowanie niższy niż wymiany całej zabudowy kuchennej. Pamiętajmy, że myśląc o wymianie mebli kuchennych, warto od razu rozważyć wymianę starego sprzętu AGD na nowy, niezależnie od tego, czy planujemy sprzęt AGD do zabudowy czy też wolnostojący. Warto zorientować się u wykonawcy mebli na wymiar, czy nie oferuje on równocześnie sprzętu AGD. Często takie firmy biorą dość duże ilości sprzętu AGD i mogą wynegocjować atrakcyjne warunki cenowe na nasz wymarzony sprzęt.

Podsumowując, meble kuchenne warto zmienić wtedy kiedy:

  • straciły już swój elegancki wygląd;
  • straciły swoją funkcjonalność;
  • wprowadzamy się do mieszkania i chcemy dopasować meble kuchenne do naszej wizji;
  • planujemy w kuchni większy remont