Szafy przesuwne kontra szafy tradycyjne

szafy przesuwne a szafy wnękowe Dlaczego klienci tak cenią sobie szafy przesuwne?

Szafy przesuwne, jak potocznie nazywane są szafy z drzwiami przesuwnymi, są lubianym i niezwykle funkcjonalnym elementem wystroju wnętrz. Czym jednak taka szafa różni się od szafy tradycyjnej - wolnostojącej?

Szafy z drzwiami przesuwnymi zamawiają klienci zwykle do mieszkań o ograniczonym metrażu, którzy chcą wykorzystać każdą wolną przestrzeń na miejsce do przechowywania rzeczy, zachowując jednocześnie estetykę wnętrza. Wyobraźmy sobie dość wąski przedpokój, który po otwarciu drzwi do tradycyjnej szafy, skutecznie uniemożliwiałby jakiekolwiek poruszanie się. Tymczasem drzwi przesuwne w szafie pozwalają na szybkie dotarcie do dowolnej części szafy jednym ruchem ręki a drzwi nie powodują zajęcia dodatkowej powierzchni.

Kolejną zaletą szaf przesuwnych jest ich wygląd. Tradycyjne szafy wolnostojące kojarzą nam się z jednolitym wyglądem. Tymczasem zamawiając szafę na wymiar, możemy w zasadzie dowolnie bawić się jej wyglądem. Zamiast tradycyjnych drzwi możemy wstawić płytę mdf, szkło w wielu kolorach, lustro czy też np fototapetę. Szafa taka może być nie tylko miejscem gdzie będziemy przechowywać ubrania, ale również stanowić ważny element ozdobny w pomieszczeniu.

Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań w meblarstwie jak i indywidualnemu projektowi, nawet niewielka szafa wnękowa, może zaoferować zdecydowanie więcej miejsca do przechowywania i to dokładnie w takiej konfiguracji jakiej życzy sobie klient. Plusem szaf wnękowych wykonywanych na wymiar, jest idealne dopasowanie do wolnej przestrzeni, czego nie ma w tradycyjnych szafach wolnostojących nabywanych w salonach.