Po co meble łazienkowe na wymiar?

Meble łazienkowe na zamówienie kraków Z czym kojarzy się nam łazienka?

Z jednej strony łazienka to miejsce w którym znajdziemy wannę lub prysznic i zazwyczaj pralkę. Tymczasem mało kto zwraca uwagę na takie rzeczy jak meble łazienkowe. Dzięki meblom łazienkowym, jesteśmy w stanie zapanować na chaosem w łaziencie. Wyznaczymy miejsce na ręczniki, kosmetyki. W meblach możemy również ukryć mało estetyczne kosze na brudną bieliznę.

Dlaczego meble do łazienki są tak ważne?

Łazienka to pierwsze miejsce do którego udajemy się po wstaniu z łóżka, będąc jeszcze zaspanymi. Wyobraźmy sobie, że posiadamy jedną półkę, która współdzieli kosmetyki pani i pana domu. Rano sięgając po krem do golenia, możemy trafić na dezodorant lub inny kosmetyk, a znalezienie pianki czy kremu w stercie kosmetyków zajmie nam sporo czasu. A co ze świeżym ręcznikiem, którego możemy potrzebować zaraz po wyjściu z wanny? Czy musimy mokrzy i nadzy wybierać się w podróż po mieszkaniu do szafki z ręcznikami?

A co z ogólnym wyglądem łazienki? Brudne ubrania, czekające na pranie nie muszą straszyć naszych gości.

Rola mebli łazienkowych

Dzięki meblom łazienkowym możemy zapanować nad bałaganem w łazience i poukrywać i posegregować kosmetyki, brudną odzież a nawet ukryć pralkę. Niezwykle ważnym aspektem przy meblach łazienkowych jest zaplanowanie ich rozmieszczenia. Nasze łazienki są często niezwykle małe, dlatego tak ważne jest rozsądne rozmieszczenie mebli. Wybierając meble do łazienki sprawdź, czy korzystanie z sanitariatów będzie nadal komfortowe, czy wstając z sedesu nie uderzysz głową o szafkę, a siedząc na nim, masz wystarczająco dużo miejsca na nogi. Niby to oczywiste, ale często przy spotkaniu z klientem okazywało się, że nie brał takich rzeczy w ogóle pod uwagę.

Z jakiego materiału wybierać meble łazienkowe?

Odpowiedź jest prosta. Z jak najlepszego. Łazienka to miejsce, gdzie meble są narażone w dużej mierze na kontakt z wodą. Nawet jak wyjdziemy już z łazienki po długiej kąpieli, to w łazience pozostaje para wodna, która również nie jest obojętna na meble. Dlatego zalecamy do wykonania mebli łazienkowych frony lakierowane, które są zdecydowanie bardziej odporne na działanie wilgoci niż tradycyjne fronty MDF. Dużą uwagę musimy poświęcić również blatom, koło umywalki. Bardzo często są one narażone na zachlapania, dlatego warto tutaj używać blatów z naturalnych kamieni, a raczej zapomnieć o blacie drewnianym, który łatwo będzie chłonął wodę. Jeśli jednak decydujemy się na taki blat, koniecznie trzeba go odpowiednio zabezpieczyć przed działaniem wilgoci.

Jakiego typu meble łazienkowe na wymiar zamawiane są najczęściej?

Jeśli nie wiesz jak podejść do tematu mebli łazienkowych, podpowiemy Ci, jakiego typu meble, najczęściej zamawiają nasi klienci.

Szafka pod umywalkę, szafka podumywalkowa

Jak sama nazwa wskazuje, jest to szafka zlokalizowana pod umywalką. Jest to idealne miejsce, gdzie możemy trzymać środki chemiczne lub np. zapasowy papier toaletowy. Dzięki tego typu szafce, ukryjemy często mało estetyczne kolanko wychodzące z umywalki. Klienci często wybierają dość rozbudowany wariant szafki podumywalkowej np z szufladkami na kosmetyki do makijażu i z szerokim blatem, dzięki czemu umywalka nie jest osobnym bytem a jest dobrze wkomponowana w całość pomieszczenia.Jest to mebel w szczególności narażony na kontakt z wodą i co się z tym wiąże uszkodzenie, dlatego zalecamy, aby był wykonany z wysokiej jakości materiałów, my polecamy np. fronty lakierowane.

Szafki wiszące z lustrem lub bez

Szafki wiszące są kolejnym często wybieranym przez naszych klientów rozwiązaniem w zakresie mebli łazienkowych. Dzięki temu, że zawieszone są one bezpośrednio na ścianie, nie zajmują dużo cennego miejsca. Popularna lokalizacja dla tego typu szafek to okolice pralki. Sprawdza się idealnie w mniejszych łazienkach, gdzie tradycyjnej wielkości szafka typu słupek, nie zmieści się. Często klienci decydują się na umieszczenie niewielkiej szafki wiszącej na umywalką. Front takiej szafki stanowi lustro. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy dodatkową przestrzeń na niewielkie rzeczy typu kosmetyki, jak i zyskujemy dodatkową funkcjonalność w postaci lustra na umywalką. Lustro nad umywalką jest niezwykle funkcjonalnym dodatkiem. Pomaga nie tylko w zrobieniu makijażu, ale również przy goleniu, dodatkowo powiększając optycznie powierzchnię łazienki. Nie wierzysz jak ważne jest lustro w łazience? Zwróc uwagę, ile razy będąc w łazience w nie zerkasz.

Szafka łazienkowa typu słupek

Szafka typu słupek to połączenie szafki wiszącej i stojącej. Rozciąga się ona zwyczajowo od podłogi po niemal sam sufit i jest dość wąska. To bardzo praktyczne rozwiązanie w łazience, oferujące całkiem sporo miejsca do przechowywania. Nasi klienci w górnej części słupka przechowują zwykle kosmetyki lub środki czystości, czasem ręczniki. Dolna część słupka to najczęściej miejsce, gdzie klienci decydują się na umieszczenie ukrytych w postaci uchylnej szuflady koszy na brudną bieliznę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, łazienka nie straszy stertą rzeczy do prania, a są one schowane i łazienka sprawia bardziej schludne wrażenie.

Kolejnym ważnym aspektem do rozważenia są nóżki mebli. Czy decydujemy się na meble na nogach. Takie rozwiązanie powoduje, że meble wydają się lżejsze. Na minus należy zaliczyć zbierający się pod szafkami kurz. Takie rozwiązanie nie sprawdza się szczególnie wtedy, kiedy w domu mamy zwierzęta.

Z meblami na wymiar z firmy Benmax zyskujesz nie tylko piękne wnętrze, ale przede wszystkim funkcjonalne i solidne meble, które będą służyć Ci latami.