Meble do zabudowy pokoju dziecięcego - aranżacja pokoju dziecka

meble na wymiar do pokoju dziecięcego kraków Specyfika pokoju dziecięcego

Zwykle na pokój dziecięcy przeznacza się niewielkie pomieszczenia, małe nieustawne pokoje, czy pomieszczenia na poddaszu. Ciężko umeblować takie pomieszczenie, a nierzadko powinno ono spełniać wielorakie role - miejsca do spania, zabawy, nauki. Nie jest łatwo sprostać takiemu wyzwaniu, dlatego rodzice często decydują się na zamówienie mebli do pokoju dziecięcego. Mebli idealnie dopasowanych do wymiarów pomieszczenia a także pełniących określone funkcje.

Młody odkrywca potrzebuje szczególnie dużo miejsca w postaci półek czy zamykanych szafek, na ekspozycję lub ukrycie swoich skarbów. Pokój przeznaczony dla dziecka powinien zatem być bogato wyposażony w schowki czy miejsca, które pomieszczą dziecięce rzeczy. Kolejną trudnością jest wysokość mebli. Jeśli decydujemy się na wysokie szafy, to w ich górnej części warto umieścić miejsce na rzeczy, których dziecko rzadko używa. Jeśli pozwala nam na to miejsce, warto jednak dostosować wysokość mebli do wzrostu dziecka. Pamiętaj, że w przyszłości korzystając z naszych usług, możesz zrobić nadstawki nad szafki czy dodać inne udogodnienia.

Niejednokrotnie przed nami rodzice stawiają dodatkowe wyzwania, w postaci urządzenia pokoju dla dwójki dzieci. Zwykle wstawienie do pokoju łóżka piętrowego pozwala na zyskanie dodatkowego miejsca lub też komfortowego miejsca do spania dla dwójki dzieci. Wykorzystując łóżeczko piętrowe w dziecięcym pokoju, możemy zyskać dodatkową przestrzeń pod łóżkiem.

Warto pamiętać również o odpowiednim oświetleniu pomieszczenia. Pokój dziecięcy powinien być jasny, we wszystkich strefach w jakich dziecko może przebywać. Szczególnie ważne jest zapewnienie właściwego oświetlenia w miejscu do nauki jak i do spania.

Jakie wymagania powinny spełniać meble do pokoju dziecięcego?

  • - duża liczba półek;
  • - duża liczba zamykanych schowków;
  • - miejsce do spania;
  • - miejsce do nauki;
  • - miejsce do zabawy;
  • - miejsce na książki;
  • - wysokość mebli dopasowana do wieku dziecka.

W zależności od indywidualnych upodobań, do pokoju dziecięcego możemy zaproponować szafki otwierane tradycyjnie lub z drzwiami przesuwnymi oraz wiele innych rozwiązań.

Skontaktuj się z nami a pomożemy Ci zaprojektować pokój dla Twojego dziecka, który pokocha. Wysłuchamy zarówno Twojej opinii jak i potrzeb Twojego dziecka.