Kolor mebli jak dobrać najlepszy?

Jak dobierać kolory mebli do wnętrza?

Kolor mebli to niezwykle ważny element wnętrza, nadający mu klimat i niepowtarzalny charakter. Dobrze dobrany kolor mebli idealnie współgra z kolorem ścian. Dzięki zabawie kolorami możemy powiększyć lub pomniejszyć optycznie pomieszczenie, nadać mu głębi, wysokości lub je zmniejszyć.

W naszej pracy często spotykamy się z niezdecydowaniem klientów w kwestii doboru koloru mebli. Jeśli masz jakiś pomysł na swoje mieszkanie, sprawa koloru jest dla Ciebie prosta. Wnętrze ma wyglądać tak i tak i kropka. A co jeśli chcesz być w zgodzie z najnowszymi trendami lub brak Ci po prostu pomysłu?

Jaki kolor mebli do białych ścian?

Ściany białe to niegdyś najpopularniejszy kolor ścian, występujący w mieszkaniach. Ma też tą zaletę, że rozświetla wnętrze i jest kolorem uniwersalnym, dzięki czemu do wnętrz z białymi ścianami, pasują meble o każdym kolorze. Sprawdzą się tutaj zarówno meble jasne jak i ciemne - wenge lub czarne. Białe ściany będą stanowić idealne tło zarówno dla mebli z płyt mdf czy mebli z litego drewna.

Ciemne kolory ścian - brązy, czerwienie, czernie

Zdecydowany kolor ściany to idealne tło pod meble w podobnie zdecydowanych kolorach - czerni czy wenge. Tak urządzone pokoje sprawdzą się w większych pomieszczeniach, gdyż niewielki pokój zostanie przytłumiony ciemnym kolorem ścian i mebli.

Ściany w kolorze pastelowym Kolory pastelowe na ścianie są również dosyć uniwersalne i z powodzeniem dopasować można tutaj wiele kolorów mebli od jasnych, poprzez brązy aż po zdecydowane kolory. Tak urządzone wnętrze sprawdzi się zarówno w wypadku wnętrz przestronnych jak i mniejszych.

Warto pamiętać, że o charakterze wnętrza w dużej mierze decydują dodatki, dlatego warto by były one dopasowane czy do koloru ścian czy do koloru mebli, aby stworzyć spójną całość.

Nasza firma współpracuje z wieloma producentami materiałów i płyt meblarskich, dzięki czemu możemy zaoferować Państwu w naszych meblach na wymiar wiele wariantów kolorystycznych wykończenia jak i samych mebli. Nasz pracownik zawsze posiada ze sobą próbniki kolorystyczne przynajmniej kilku firm, umożliwiające dopasowanie koloru zamawianych mebli idealnie do Twoich oczekiwań.