Dlaczego warto wybrać meble na wymiar do łazienki?

meble łazienkowe na wymiar Dlaczego warto przemyśleć meble na wymiar w łazience?

Przede wszystkim nie chodzi tutaj o poddawanie się modzie. Mój sąsiad ma meble na wymiar, pół internetu ma takie meble, to muszę je mieć i ja. Dobrze jest zrozumieć, że w dobie niewielkich mieszkań, stajemy się tez posiadaczami niewielkich łazienek. Niewielkich i często mało ustawnych. Co za tym idzie, powinniśmy dobrze przemyśleć, co w takiej łazience powinno się znajdować oraz jakie funkcje powinna pełnić.

Jeśli ślepo podążymy za modą i zamówimy meble " na hura", a nie będzie to koncepcja przemyślana, możemy nie wykorzystać pełnego potencjału naszej łazienki.

Meble na wymiar to również dodatkowa przestrzeń ale też wizualne rozwiązania, jakich nie proponują tradycyjne meble łazienkowe ze sklepu.

Zalety mebli na zamówienie w łazience

Dzięki meblom na wymiar w łazience, zyskujemy dodatkową przestrzeń do przechowywania dzięki różnego rodzajom szafkom, zabudowom czy szafeczkom . W wolnej przestrzeni możemy trzymać ręczniki na zmianę czy środki czystości. Nie wszystko też musimy trzymać na wierzchu. Coraz bardziej popularne wśród naszych klientów jest zabudowywanie pralki czy pralki wraz z suszarką drzwiczkami, dzięki czemu zyskujemy spójną całość, bez wyraźnego punktu jakim jest wyróżniająca się pralka. Szafka to też doskonałe miejsce na ukrycie mało estetycznego kosza na brudną bieliznę czy też od razu wykonania sortownika na pranie białe i kolorowe.

Niektórzy klienci decydują się na zabudowę pełnych ścian frontami typu tip-on, dzięki czemu szafki czy inne schowki są w ogóle niewidoczne.

Jak samemu za darmo zaprojektować łazienkę?

Tak, zaprojektować łazienkę możemy samodzielnie i to zupełnie za darmo. Wystarczy papier milimetrowy, który możemy nabyć w każdym papierniku. Na milimetrowy arkusz nanosimy wymiary łazienki. To od nas zależy skala jakiej użyjemy. Następnie z papieru wycinamy wypatrzoną wcześniej wannę czy pralkę, trzymając się oczywiście przeskalowanych wymiarów. Po umieszczeniu wanny/prysznica/pralki/suszarki widzimy ile miejsca mamy do zagospodarowania.

Takie planowanie ma wadę, jest tylko planowaniem 2D, a tak naprawdę możemy przecież nad pralką czy sedesem umieścić dodatkowe szafki czy innego rodzaju zabudowę, którą dość ciężko nanieść na taki plan.

Zasady planowania łazienki

Nie do końca dowolnie możemy planować naszą łazienkę marzeń. Musimy brać pod uwagę lokalizację pionów wodnych czy kanalizację, o ile nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów związanych z ich przebudową.

Musimy również pamiętać, aby przy sanitariatach pozostawić wolne miejsce, które pozwoli na swobodne użytkowanie. Często zdarza się tak, że siedząc na sedesie, mamy kolana w drzwiach lub możemy oprzeć głowę o umywalkę.

Wyposażenie łazienki powinno być dostosowane również do wieku osób z niej korzystających. Starsze osoby niekoniecznie komfortowo będą czuły się wspinając się do dość wysokiej wanny. W takich wypadkach warto rozważyć zastosowanie prysznica.

Jakie meble na wymiar nasi klienci wybierają najczęściej?

Najęściej zamawiane są u nas meble łazienkowe na wymiar takie jak szafka podumywalkowa, zabudowa geberit, szafki ścienne, zabudowa pralki i suszarki.