Jak nadać nowe życie starej szafie wnękowej oraz jak zagospodarować wnękę?

Jeśli nasze mieszkanie urządzaliśmy już jakiś czas temu, na pewno posiadamy opatrzoną już szafę. Niezależnie od tego, czy jest to szafa wnękowa czy też wolnostojąca a może niewykorzystana wnęka, możemy małym kosztem nadać jej nowy wygląd, nowe życie i poprawić funkcjonalność.

Jeśli posiadamy starą szafę, o ile tylko jej korpus jest w dobrym stanie, możemy wymienić drzwi lub aby zyskać dodatkowe miejsce, zastosować drzwi przesuwne. Oszczędzimy na ścianach bocznych, gdyż możemy wykorzystać w tym wypadku istniejące boki. Warto od razu zastanowić się nad wnętrzem takiej szafy. Czy obecne ustawienie półek jest optymalne, czy może przydałaby się jakaś zmiana lub wprowadzenie szuflad, koszy czy innych elementów, które poprawią komfort użytkowania szafy jak i jej funkcjonalność.

Myśląc o odmianie starej szafy, warto zapoznać się z dostępnymi akcesoriami do szaf przesuwnych jak i przeczytać na co zwrócić uwagę przy projektowaniu szafy przesuwnej.

Jak szybko zauważymy, już sama wymiana drzwi w szafie na nowe, wpłynie na wygląd całego pomieszczenia. Jak widać naprawdę niewielkim kosztem możemy wprowadzić duże zmiany w wyglądzie jak i funkcjonalności pokoju.

Wolna wnęka w mieszkaniu to duże pole popisu dla wyobraźni. Jeśli występuje w pokoju, możemy w niej zrobić szafę wnękową. Podobnie jak przy wykorzystaniu starego korpusu szafy, tutaj również nie musimy instalować bocznych ścian szafy, co obniży koszty całej operacji. Będą je pełniły ściany wnęki. Wielu z naszych klientów decyduje się na utworzenie we wnęce biblioteczki lub też regału na wymiar. Biblioteczka we wnęce to świetny sposób na wkomponowanie większej ilości książek w ogólny wystrój pomieszczenia. Zwykle biblioteczki czy też regały na książki są dość ciężkie i przytłaczają szczególnie niewielkie pomieszczenia. Schowanie takiej szafki na książki we wnęce, powoduje, że regał nie jest tak " ciężki" i nie przytłacza pokoju.

Wolna wnęka w pokoju ucznia czy przedszkolaka? To doskonałe miejsce na zrobienie kącika dla Twojego dziecka. Może to być kącik z zabawkami, lub po zamontowaniu blatu, szuflad i kilku półek, zmieni się w kącik do nauki. Jeśli mamy niewielki pokoik z wnęką, warto rozważyć montaż w niej składanego i podnoszonego łóżka. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zyskamy w ciągu dnia całą powierzchnię pokoju, która do tej pory była ograniczona gabarytami łóżka czy kanapy.

Jeśli chcemy odświeżyć wygląd naszego mieszkania niskim kosztem, warto nieco inaczej na nie popatrzeć. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł w zmianie sposobu patrzenia na możliwe wykorzystanie wolnych przestrzeni lub też zmianę zastosowania starych mebli.

Jeśli potrzebujesz doradztwa, nie możesz się zdecydować z chęcią Ci pomożemy. Współpracujemy z biurami projektowymi. Dzięki tej usłudze, profesjonalista zaprojektuje wnętrze Twojego mieszkania w wybranej stylistyce.


Na blogu