Jak dobrać fronty do szafy wnękowej lub przesuwnej?

Szafy z drzwiami przesuwnymi to jedne z najczęściej wybieranych przez naszych klientów meble. Dzięki zastosowaniu w nawet niewymiarowym miejscu tego typu szafy, zyskujemy sporo miejsca do przechowywania rzeczy. Ważnym aspektem są drzwi w szafie, które dzięki mechanizmowi przesuwania, nie zajmują przy ich otwieraniu dodatkowego miejsca. Stąd częsty wybór tego rozwiązania przez naszych klientów

Nasi klienci często nie są zorientowani w możliwościach jakie daje wybór tego typu szaf. Możliwe wyposażenie szafy omawialiśmy w tym poście. Ważnym aspektem w pierwszej chwili decydującym o odbiorze takiej szafy są jej drzwi, zwane również frontami. Od ich wyglądu, zależeć będzie charakter szafy.

Obmyślając szafę przesuwną, warto więc również poświęcić chwilę na dobór odpowiednich materiałów z jakich nasze drzwi do szafy mają być wykonane.

Ogólną zasadą jest dobór kolorów i materiałów frontów do charakteru i wystroju wnętrza. Dopasowujemy więc kolor i materiał do mebli jakie już posiadamy. Jeśli nasz dom utrzymany jest w jasnej, skandynawskiej stylistyce, nie wybierajmy drzwi brązowych lub ciemnych.

Pamiętajmy, że jeśli wybieramy szafę przesuwną do niewielkiego pomieszczenia, to warto rozważyć zastosowanie w niej szkła lub elementów lustrzanych. Dzięki takiemu trickowi możemy optycznie powiększyć pomieszczenie lub je rozjaśnić. Lustra to również doskonałe rozwiązanie na fronty w sypialni, garderobie czy na przedpokoju. Dzięki nim szybko będziemy w stanie sprawdzić nasz wygląd przed wyjściem z domu.

Ważnym elementem przy wyborze frontów jest ich kolorystyka. I tutaj znów musimy kierować się zdrowym rozsądkiem. Do niewielkich pomieszczeń  nie wybieramy zatem zbyt ciemnych frontów, a raczej jasne lub szklane, które będą odbijać nam światło i rozjaśniać pomieszczenie.

Jeśli nie jesteśmy zdecydowani na jeden kolor, możemy łączyć materiały, uzyskując za każdym razem ciekawe i indywidualne efekty. W takim wypadku możemy być niemal pewni, że takiej szafy nie będzie miał nikt ;). Fronty meblowe możemy łączyć zarówno z lustrem jak i ze szkłem lacobel, lub lacobel w różnych wersjach kolorystycznych. Jeśli planujemy większą szafę, która będzie mieć 3 drzwi i więcej, warto w jednym z nich zastosować lustro. Takim trickiem nadamy meblowi lekkości jak i podniesiemy funkcjonalność szafy.

Jeśli nadal nie jesteś zdecydowany jaki front wybrać, skontaktuj się z naszym doradcą, który przyjedzie na miejsce i pomoże Ci dokonać trafnego wyboru. Zapraszamy również do galerii naszych realizacji, gdzie prezentujemy wybrane realizacje szaf przesuwnych, wnękowych czy mebli kuchennych na wymiar. Każdy znajdzie tutaj inspirację dla swojego wnętrza.

Jeśli kuchnie na wymiar czy też w zabudowie w Krakowie to tylko z firmą BENMAX


Na blogu