Czy warto mieć w domu garderobę?

zabudowa kuchni kraków Co to jest garderoba?

Garderoba to zazwyczaj osobne pomieszczenie lub też bardzo przestronna szafa. Dzięki garderobie na wymiar, dostosowanej do naszych potrzeb, jesteśmy w stanie zapanować nad ubraniami i dowolny sposób je uporządkować

Dla kogo jest garderoba?

Zwykle garderoby kojarzą nam się z wyposażeniem mieszkań kobiet, które potrzebują mieć ubrania czy też buty pod ręką i równocześnie posiadać je uporządkowane w logiczny sposób.Coraz częściej garderoby zamawiają u nas również panowie, aby przed wyjściem z pracy móc szybko dobrać odpowiednią koszulę czy garnitur. Dobrze zaprojektowana garderoba zaoszczędza czas jak i dba o odpowiednią ekspozycję odzieży. Nasze ubrania nie muszą leżeć pozwijane w szafie, ale mogą wisieć elegancko wyeksponowane.

Jak zaprojektować idealną garderobę?

Przede wszystkim pomyśl, czy garderoba ma służyć tylko tobie, czy też innemu członkowi rodziny. Jeśli ma być dla wszystkich, warto pomyśleć ją tak, aby rzeczy każdej osoby znajdowały się w jednej strefie. Jeśli żona szuka butów, nie musi szukać ich pod koszulami męża, a pod swoimi sukienkami czy garsonkami.

Druga kwestia to typ ubrań jakie nosisz. Jeśli nosisz długie sukienki, płaszcze itp, potrzebujesz dużo miejsca, aby mogły one swobodnie wisieć i nie gniotły się. Podobnie spodnie. Oferujemy specjalnego rodzaju uchwyty do spodni, które pozwalają na szybki dostęp do nich jak i zapobiegają gnieceniu ubrania. Buty to kolejny aspekt, który warto brać pod uwagę. W garderobie powinno znaleźć się na nie kilka półek. Czemu aż tyle? Dzięki większej liczbie półek, bez problemu posegregujesz obuwie w zależności od przeznaczenia. Buty sportowe nie muszą mieszać się z półbutami wizytowymi.

Lustro - elementarna część garderoby

Warto pomyśleć również o umieszczeniu w garderobie dużego lustra. Dzięki temu będziemy w stanie szybko ocenić nasz wygląd, czy też łatwiej dobierzemy poszczególne części garderoby. Warto zadbać o to, aby lustro było na tyle duże, by obejmowało całą sylwetkę

Oświetlenie garderoby

Często nasi klienci zapominają o jakże ważnym aspekcie jak oświetlenie. Zwykle garderoba to niewielkie pomieszczenie, pozbawione okien, zlokalizowane w środku mieszkania. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie oświetlenie, użytkowanie garderoby okaże się niemożliwe. Warto rozważyć różnego typu oświetlenie, mając na uwadze, że źle dobrane światło, może w nieodpowiedni sposób wydobywać kolory ubrań. Szkoda, aby nasz nastrój na jakiejś ważnej imprezie popsuł źle dobrany odcień koszuli do krawata.

Jeśli mimo wszystkich naszych wskazówek wahasz się, czy nie wiesz jak podejść do tematu garderoby na zamówienie, skontaktuj się z nami. Po rozmowie i zapoznaniu się z Twoimi wymaganiami podsuniemy różnego rodzaju rozwiązania, które zapewnią Ci komfort w użytkowaniu garderoby. Pamiętaj, że my możemy przedstawić Ci projekt, który potem dowolnie możesz modyfikować. O ostatecznym wyglądzie pomieszczenia czy mebli, zawsze decyduje klient.