Zabudowa przestrzeni pod schodami, skosami

zabudowa na wymiar skosów

Schody i skosy - wyzwanie do zagospodarowania

Schody spotykamy w domkach i mieszkaniach dwupoziomowych. Mogą być zlokalizowane na klatce, ale szczególnie w mieszkaniach, są wkomponowane w wystrój mieszkania. Schody mają to do siebie, że zajmują sporo miejsca, tworząc pod płaszczyzną schodów, wolną przestrzeń.

Warto odpowiednio zagospodarować nawet takie przestrzenie czy to pod schodami, czy tez pod różnego rodzaju skosami, tworząc funkcjonalne miejsce czy to do przechowywania czy też np. kącik do pracy. Dobrze przemyślana zabudowa, pozwoli zapobiec bałaganowi pod schodami, czy zbieraniu się kurzu.

Jak zagospodarować przestrzeń pod schodami?

Jeśli potrzebujemy dodatkowej przestrzeni pod schodami do przechowywania, świetnie sprawdzą się elementy wysuwane. Zajmują niewiele miejsca, tworzą spójną całość i ułatwiają dostęp z każdej ze stron. Wysuwane elementy sprawdzą się doskonale w miejscach, gdzie możemy spodziewać się kurzu - zabudowa pozwoli zachować zawartość w czystości.

Jeśli potrzebujemy miejsca do przechowywania, ale z łatwym i szybkim dostępem, zwykle najlepszym rozwiązaniem są popularne półki. Dzięki półce, widzimy to, czego akurat szukamy i mamy do danej rzeczy łatwy dostęp. To świetne rozwiązanie np na biblioteczkę, ukrytą pod schodami.

Czasem klienci łączą półki, z elementami zamykanymi. Jest to świetne rozwiązanie np do przedpokoju, w których często spotykamy właśnie schody. W zamykanej części możemy umieścić wieszaki na kurtki i płaszcze oraz półki z szybkim dostępem do akcesoriów jak szaliki czy czapki. Półki również świetnie sprawdzą się w takim wypadku do przechowywania obuwia. Warto również w tego typu rozwiązaniach zastosować fronty przesuwne, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsce przy otwieraniu drzwi.

meble na wymiar pod skosami

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem, do zastosowania np. w pokoju dziecięcym, będzie kącik do nauki, zlokalizowany pod schodami na antresolę, na której zlokalizowane jest łóżko dziecka.

Nieco innym zagadnieniem jest zabudowa skosów. Ze skosami spotykamy się głównie na poddaszach. Możemy w powstałej pod skosem przestrzeni stworzyć praktycznie wszystko - szafę wnękową z drzwiami przesuwnymi, kącik ucznia, zabudowę wysuwanymi elementami czy regał. Skosy niekiedy są całkiem pokaźne, co poważnie może ograniczać możliwości aranżacyjne.

W salonach czy sklepach meblowych, nie ma szans na zakup odpowiedniego rodzaju mebli. Tego typu rozwiązania można zrealizować jedynie stawiając na wybór mebli na wymiar.

Pomysłów na zabudowę schodów czy skosów jest tyle, ile ludzi. My spełniamy Twoje wizje i Twoje marzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma naszymi realizacjami zabudowy pod schodami oraz zabudowy skosów.