Jakie są zalety zabudowy ścian i wnęk?

zabudowa całościenna w małym mieszkaniu

Pamiętasz toporne meblościanki z epoki komunizmu? Oferowały dużo miejsca do przechowywania, jednak powalały ciężkością. Tymczasem przemyślana zabudowa meblami na wymiar ściany, może sprawdzić się doskonale w niewielkim mieszkaniu. Dopasowane charakterem meble, podkreślą funkcjonalność jak i wyjątkowość wnętrza. Jeśli odpowiednio dobierzemy materiał z jakiego wykonana zostanie zabudowa, nie będzie miała ona ciężkiego charakteru a stanie się spójnym elementem wnętrza, idealnie wkomponowanym w całość.

Dla kogo zabudowa meblowa ścian?

Zabudowa meblowa na całą ścianę, sprawdzi się w małych pokojach czy pokoju ucznia, ogólnie w niewielkich mieszkaniach. Jeśli mamy kawalerkę, to często zabudowa tego typu jest jedynym rozsądnym rozwiązaniem, aby zyskać miejsce do przechowywania swoich rzeczy.

Zabudowa ściany w pokoju dziecka

Zabudowa meblowa w pokoju dziecka czy nastolatka jest bardzo wszechstronna a ogranicza nas jedynie wyobraźnia lub przestrzeń ściany.

W pokoju przeznaczonego dla dziecka czy nastolatka, w zabudowie umieszczonej na najdłuższej ścianie ukryjemy biurko, łóżko a zyskamy dużą ilość miejsca do przechowywania jak i przestrzeni do życia. Możemy również wkomponować łóżko na antresoli, pod nim zrobić biurko z licznymi schowkami, półeczkami, zmieścimy również szafę na ubrania czy półki na książki lub pomoce naukowe. Takiego gotowego rozwiązania, nie znajdziesz w żadnym sklepie.

Zabudowa ścian w pokoju dziennym

W takim wypadku, musimy odpowiedź sobie, jaką funkcję ma pełnić taka zabudowa. Wykonywaliśmy zabudowy pełne, które praktycznie nie są widoczne po wejściu do pomieszczenia. Zwykle w takim wypadku nasi klienci wybierają kolor frontów biały, aby cała zabudowa wtopiła się w tło ścian.

Wykonujemy również zabudowy otwarte, pełniące funkcje całościennego regału. Są one bardzo funkcjonalne, gdyż nierzadko ktoś w jednopokojowym mieszkaniu potrzebuje zarówno miejsca do pracy, przechowywania ubrań, książek, telewizora czy rzeczy niewielkiego AGD. Taka zabudowa nie wygląda ciężko, szczególnie, jeśli zastosujemy mieszane materiały, przesuwne drzwi w szafach czy duże, otwarte przestrzenie.

Na swoim przypadku możemy stwierdzić, że rzeczy z mieszkania dwupokojowego, pomieściły się w dobrze zaprojektowanym mieszkaniu-studiu 34 metrowym, z całościenną zabudową meblową na wymiar, dostosowaną do potrzeb mieszkańców.

Jak przystąpić do projektowania takiej zabudowy?

Możesz sam rozplanować ułożenie wszystkich elementów jak szafki, półki, lub możemy zrobić to za Ciebie w postaci gotowego projektu. Obojętnie, jakie rozwiązanie wybierzesz, to musisz wiedzieć, jaką funkcjonalność mają mieć takie meble. Czy mają stworzyć miejsce do przechowywania, czy mają również pełnić funkcje ozdobne w postaci półek na drobiazgi itp.

Pomyśl nad kolorem frontów. Jeśli masz jasne ściany, wybranie koloru wenge spowoduje, że meble będą cięższe, bardziej wyrazistsze. Czy taki efekt chcesz uzyskać, czy jednak wtopić je w tło.

Oferujemy szeroki wybór zarówno materiałów jak i kolorystyki, w jakiej wykonujemy meble. Przy spotkaniu z naszym przedstawicielem, zobaczysz liczne próbniki, które pozwolą Ci wybrać najlepszy Twoim zdaniem kolor. Wahasz się? Pytaj naszego przedstawiciela, na podstawie wieloletniego doświadczenia, pomoże Ci wybrać kolory Twoich mebli na wymiar.

Masz pytania, wahasz się, nie wiesz na co się zdecydować? Skontaktuj się z nami!