nietypowe meble kuchenne na wymiar

Meble kuchenne na wymiar - kuchnia inna niż wszystkie

Dzisiaj prezentujemy projekt, z którego jesteśmy naprawdę dumni. To nieco nietypowe meble kuchenne. Nie białe, jak zwykle wykonujemy, ale również przyciągające wzrok. Całe wnętrze utrzymane jest w klimacie loft i kuchnia miała również nawiązywać do tej stylistyki. Wydaje nam się, że meble kuchenne mają jednak na tyle uniwersalny wygląd, że spokojnie odnajdą się również w innym stylu.

Lakierowane fronty w kolorze granatowym

To chyba nasza pierwsza realizacja z frontami górnych szafek w kolorze granatowym. Fronty zostały polakierowane w połysku, co dodatkowo optycznie powiększa wnętrze. W szafkach górnych zastosowano system tip-on, dzięki czemu szafki tworzą spójną całość, bez widocznych uchwytów. Na uwagę zwraca również rozwiązanie z okapem kuchennym, który tak został umieszczony w szafce, że w zasadzie jest niewidoczny. W górnym ciągu szafek znalazło się miejsce nawet na butelki z winem.

Ciemny kolor zabudowy kuchennej nadaje bez wątpienia charakteru i stylu kuchni.

Dolne szafki kuchenne

Dolne szafki jak i obudowa lodówki oraz zabudowa piekarnika i kuchenki mikrofalowej wykonana z płyty laminowanej w odcieniu dąb lancelot. Kolor płyty dobrze współgra z lakierowanymi frontami szafek górnych.

Nasi klienci nie chcieli mieć lodówki w zabudowie, dlatego wybraliśmy rozwiązanie obudowy miejsca na lodówkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu lodówka tworzy z zabudową kuchni spójną całość. Nad lodówką mamy jeszcze dodatkową szafkę do przechowywania.

Kolor drewna ładnie komponuje się z ciemną kolorystyką szafek górnych oraz szkłem lacobel. Dzięki dodatkowi drewna, meble kuchenne nie są tak ciężkie i nabierają bardziej uniwersalnego wyglądu.

Przy takiej zabudowie kuchni warto postawić na tradycyjny, biały kolor ścian, bez zbędnych ozdób, który podkreśli piękno i nietuzinkowość mebli, a nie będzie odwracał od nich uwagi.

Ściana pod szafkami kuchennymi

Często problem stwarza ściana pomiędzy ciągami szafek kuchennych. Niby kawałek ściany, ale z powodu położenia bardzo często ulega zabrudzeniu. Jej wygląd również decyduje o charakterze kuchni. Zwykle klienci decydują się na flizy. W tym wypadku mamy szkło lacobel w kolorze czarnym, dodatkowo podkreślające minimalizm zabudowy. Szkło na ścianie to łatwiejsze utrzymanie czystości. Wystarczy przetrzeć szmatką, bez konieczności martwienia się, czy domyjemy popryskane tłuszczem fugi. Tym samym kuchnia jest łatwiejsza do sprzątania.

Charakter mebli kuchennych podkreślają czarne dodatki w postaci uchwytów szuflad, sprzętu AGD w kolorze czarnym, minimalistycznych lamp oraz szkła lacobel pomiędzy szafkami. Kolor blatu - grafit również dobrze współgra z całą zabudową kuchni i dzieli ją optycznie na dwie części.

Pomagamy w projektowaniu twojej wymarzonej kuchni

Pamiętaj, że decydując się na firmą Benmax otrzymujesz nie tylko wysokiej jakości meble oraz usługę montażu, ale również doradztwo i wsparcie na każdym etapie realizacji zamówienia. Doradzamy najlepsze rozwiązania dla Twojego wnętrza.

Po garść inspiracji zapraszamy do naszej galerii mebli kuchennych na wymiar, gdzie obejrzysz wykonane przez nas realizacje mebli kuchennych, zabudowy kuchni zrealizowane zarówno na podstawie wytycznych klienta jak i na podstawie projektów od biur projektowych, architektów wnętrz.


Na blogu