Meble kuchenne z wyspą - meble do kuchni otwartej

meble kuchenne z wyspą kraków Wyspa w kuchni, czemu służy?

Kiedyś, niezależnie od kształtu i wielkości kuchni, kuchnie w blokach czy domach były meblowane jednakowo. Zabudowa złożona z szafek, do tego stół. Tak wyglądało 95% kuchni w Polsce.

Wraz z pojawieniem się nowych możliwości w tym wykonywania mebli pod wymiar oraz trendów w urządzaniu wnętrz, kuchnie zaczęły powoli otwierać się na salon i zaczęła pojawiać się w nich tajemnicza wyspa.

Zalety wysypy w kuchni

Zastosowanie wyspy w kuchni nie powoduje, że cała kuchnia wygląda ciężko i jest przeładowana. Wyspa powoduje otwarcie kuchni na resztę pomieszczenia - salon. Warto więc zadbać o spójny wygląd zarówno zabudowy kuchni wraz z wyspą, jak i całości mebli kuchennych z salonem. Jednocześnie, wyspa stanowi wyraźne rozgraniczenie pomiędzy strefą kuchenno-jadalną, a relaksacyjno-reprezentacyjną, jaką pełni salon.

Przygotowując posiłek w trakcie spotkania z przyjaciółmi, dzięki wyspie mamy niezwykły komfort. Możemy uczestniczyć w rozmowach z przyjaciółmi, przebywając nadal w strefie kuchennej a przy okazji nikt nam nie patrzy na ręcę.

Dzięki wyspie, dopasowanej do pozostałych mebli kuchennych, zyskujemy duży blat roboczy. Sprawdzi się on doskonale szczególnie jeśli lubimy biesiadowanie, wspólne gotowanie z rodziną czy przyjaciółmi. Na wyspie bez problemu zagnieciemy zarówno ciasto jak i pokroimy warzywa.

Wyspa może również służyć jako stół- miejsce spotkań rodzinnych czy z przyjaciółmi. Możemy tutaj raczyć się potrawami czy też odpoczywać przy długim kucharzeniu.

Dobrze zagospodarowana wyspa to nie tylko stół czy blat roboczy. To również nowe miejsce do przechowywania, miejsce, które w kuchni jest niezwykle cenne. Możemy zastosować tutaj zarówno szafki czy szuflady jak i otwarte półki. Pamiętajmy, że jeśli wyspa ma pełnić rolę stołu, powinna umożliwiać komfortowe siedzenie. Nie możemy więc z każdej strony zabudować jej szafkami. Przy wyspie siadamy na specjalnych, podwyższanych krzesłach tzw. barowych.

Wszystko zależy od naszej koncepcji.To również w wyspie możemy umieścić zarówno kuchenkę jak i zlewozmywak.

Zabudowa kuchni z wyspą

Warto zadbać również o odpowiednie oświetlenie czy wystrój przestrzeni ponad wyspą.

Wady wyspy w kuchni

Niewątpliwą wadą zastosowania w kuchni wyspy, jest jej rozmiar. Nie zrobimy wyspy w kuchniach o niewielkim rozmiarze. Sprawdza się ona jedynie w wypadku przestronnych pomieszczeń, połączenia kuchni z salonem. Wyspa powinna być odsunięta od innych zabudowań o ok 120 cm, aby zapewnić nie tylko komfort użytkowania, ale również bezpieczeństwo.

Zapraszamy osoby zainteresowane zamówieniem dowolnych mebli na wymiar do kontaktu z nami.