Nowoczesne rozwiązania - meble bez uchwytów

meble kuchenne bez uchwytów

Meble bez uchwytów

Większość naszych klientów, zamawiając meble na wymiar w firmie Benmax, stawia na nowoczesność i wybiera zwykle lakierowane fronty, pozbawione uchwytów. Czy brak uchwytów musi wiązać się z utrudnieniem w użytkowaniu? Mogło być tak kiedyś. Teraz brak uchwytów to piękny wygląd, łatwość w utrzymaniu czystości mebli oraz funkcjonalność.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, firma Blum, światowej klasy projektant akcesoriów do mebli, rozpoczęła produkcję różnego rodzaju systemów zamykania i otwierania drzwi czy szuflad.

Tip-On

To najpopularniejsze rozwiązanie, wybierane niezwykle często przez naszych klientów. Wystarczy lekkie naciśnięcie frontu szafki lub szuflady, aby się otworzyła. Podobnie lekkie dociśnięcie frontu, spowoduje zamknięcie szafki lub szuflady. System ten sprawdza się również w wypadku szerokich szuflad lub szafek.

System świetnie sprawdza się zarówno w szafkach dolnych jak i górnych. W kuchni, kiedy nie mamy wolnej lub czystej ręki, wystarczy nacisnąć np kolanem lub biodrem front, aby uzyskać dostęp do wnętrza szuflady lub szafki.

system blumotion firmy blum

*zdjęcie zaczerpnięte ze strony blum.com

Servo-Drive

System z elektrycznym wspomaganiem otwierania szafek, przy czym użytkownik w każdej chwili może przerwać zamykanie lub otwieranie szafki czy szuflady.

system blumotion firmy blum

*zdjęcie zaczerpnięte ze strony blum.com

Blumotion

System nazywany również systemem cichego domyku. Pozwala na ciche domknięcie drzwiczek szafek lub frontów szuflad, niezależnie od gabarytów szafki. Może być zamontowany również później przy zawiasach, w których nie występował pierwotnie.

Istnieją również wariacje powyższych systemów np. rozwiązanie Blumotion do systemu Tip-On.

system blumotion firmy blum

*zdjęcie zaczerpnięte ze strony blum.com

Zalety i wady mebli bez uchwytów

Do zalet niewątpliwie należy zaliczyć spójny wygląd mebli, które tworzą niczym nie przerwaną kompozycję. Takie rozwiązania są idealne do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych. Kolejną zaletą jest zastosowanie nowoczesnych technologii otwierania i domykania. Sprawdza się to szczególnie w kuchni, gdzie często nie mamy wolnej ręki lub spieszymy się z czymś i nie domykamy drzwiczek szafki czy nie dosuwamy szuflad do końca. Nie mamy problemu z uchwytami, uchwyty nam nie zmatowieją, nie odpadną itp.

Brak uchwytów to niestety również pewne wady. Głównie koszta. Aby nie było uchwytów, a meble były nadal praktyczne, trzeba zastosować nowoczesne, czyli dość kosztowne rozwiązania. Dotykanie frontów ręką, nawet jeśli chodzi tylko o naciśnięcie frontu, na lakierowanych powierzchniach, które zwykle używamy w tego typu meblach na wymiar, wiąże się z zostawianiem nieestetycznych śladów.

Jak pokazaliśmy, brak uchwytów w meblach to plusy i minusy, wszystko zależy od zasobności naszego portfela oraz od efektu jaki chcemy uzyskać w naszym domu.