Akcesoria do szaf wnękowych

szafy przesuwne kraków Szafy wnękowe akcesoria

Wielu naszych klientów ma duży problem, jak ma wyglądać wnętrze ich szafy. Osoby, które nie mają styczności na codzień z przemysłem meblarskim, mogą nie wiedzieć o wszelkich nowinkach, jakich można użyć przy urządzaniu wnętrza szafy czy też garderoby.

Oczywiście, wszyscy klienci mogą liczyć na naszą pomoc i podpowiedzi, jednak tak naprawdę, to Państwo wiedza dokładnie, jaką funkcjonalność ma pełnić Państwa szafa. Z tego względu dobrze wiedzieć, jakiego typu akcesoria do szaf przesuwnych dostępne są na rynku i jakie rozwiązania można zastosować przy obmyślaniu wnętrza swojej szafy.

Przygotowaliśmy dla Państwa krótkie kompendium akcesoriów używanych w szafach wnękowych, aby ułatwić proces decyzyjny.

Drążki ubraniowe

Służą do umieszczania w szafie ubrań na wieszakach (koszule, sukienki, spodnie, płaszcze itd)

Pantografy

W wersji aluminiowej lub stalowej. Ułatwiają dostęp do wysoko umieszczonej na wieszakach odzieży. Polecane również są w szafach o stosunkowo niewielkiej głębokości.

Kosze wysuwane

Zwykle kosze metalowe na prowadnicach, idealne na przedmioty, do których chcemy mieć szybki dostęp - np ręczniki, koszule itp. Popularne są również kosze na brudną bieliznę, montowane w meblach łazienkowych

Szuflady

Pełnią funkcję podobne do koszy, jednak są bardziej eleganckie i będą pasować do każdej szafy. Możemy w nich przechowywać drobniejszą odzież, która mimo niewielkich gabarytów wymaga uporządkowania np bieliznę, skarpety, krawaty. Warto rozważyć zastosowanie od razu systemu przegródek dla w szufladzie dla utrzymania lepszego porządku.

Uchwyty - wieszaki na ubrania

Znajdują zastosowanie szczególnie w garderobach ale również w większych szafach. Służą na zapewnienie miejsca do powieszenia pojedynczej sztuki odzieży lub też jednego typu odzieży. W tej grupie wyróżniamy wieszaki na spodnie, wieszaki na spódnice, krawaty czy paski.

Funkcjonalne uchwyty

Uchwyty takie podnoszą funkcjonalność szafy wnękowej i pozwalają na wygospodarowanie większej ilości miejsca. Możemy zamontować wieszak na żelazko czy też uchwyt na rurę od odkurzacza.

Stojaki/uchwyty na buty

W zależności od umiejscowienia szafy, warto rozważyć w szafie miejsce na buty. Do tego celu można w szafie umieścić specjalne półki, stojaki na buty lub też uchwyty, podobne nieco kształtem do prawideł.